Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Світловий режим та вибір іграшок

Світловий режим та вибір іграшок

Світловий режим та вибір іграшок

Обираючи оформлення дитячої кімнати важливо враховувати поради не лише психологів, а й офтальмологів. Річ у тім, що немовлята мають значно слабший зір, ніж дорослі. Для того щоб він розвивався нормально, потрібно виконати кілька обов’язкових умов: забезпечити достатню кількість сонячного світла, правильно організувати штучне освітлення в приміщенні та підібрати гармонійну кольорову гамму предметів, які оточують малюка.

Чи знаєте ви, чому стіни краще фарбувати в пастельні відтінки, але ні в якому разі не в білий? При якому освітленні малюк повинен спати? Як підбирати декор, щоб поступово познайомити його з яскравими кольорами навколишнього світу і які саме іграшки будуть найбільш корисними та розвиваючими з перших днів життя? На всі ці питання ми дамо відповідь, враховуючи поради різнопрофільних спеціалістів.

Світловий режим та кольорова гамма при оформленні дитячої кімнати

Підбираючи освітлення в приміщення, враховуйте, що світловий спектр може бути жовтим або синім. Перший тип більш м’який і спокійний, тому саме його рекомендують використовувати як основне освітлення в дитячій. А от для ігрової зони та робочого місця підходить синій, так як він створює більш насичене, подібне до денного, освітлення.

Для дитячих кімнат завжди обирають ніжні природні відтінки: бузковий, кремовий, бежевий, абрикосовий, золотисто-жовтий, ніжно-зелений, не яскравий блакитний або блідо-рожевий. Пастельні кольори заспокоюють малюків та не подразнюють очі. Психологи категорично не рекомендують в якості основного кольору обирати білий, тому що він негативно впливає на психіку, що підтверджують результати численних досліджень.

Елементи декору та деякі меблі можуть бути яскравими і насиченими – це наповнить дитячу кімнату радістю і теплом. Варто повісити над ліжечком різнокольорові іграшки, а на стіни картини в рамочках або строкате панно, на диван чи крісло покласти яскраві подушки, обрати постільну білизну чи гардини з яскравими візерунками. Все це буде позитивно впливати на розвиток зору малюка.

Однак, пам’ятайте: навіть правильне оформлення дитячої кімнати не зможе замінити регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Варто виходити з малюком туди, де багато зелені. Він буде уважно розглядати рух листочків, спостерігати за грою світла та тіней, яка виникає після подуву вітру.

Нормальний розвиток зорової системи можливий лише за умови, якщо постійно присутні адекватні подразники з зовнішнього середовища. Тобто перед очима повинні бути яскраві різнокольорові предмети.

Різнобарвні іграшки сприяють правильному розвитку кольоросприйняття, а ця здатність тісно пов’язана з гостротою зору. За обидві ці функції відповідають ті ж самі клітини ока – колбочки. Бажано, щоб дитину з перших днів оточували яскраві об’єкти, так як кольоровий зір розвивається разом з гостротою зору. Колбочки, які «вловлюють» червоний колір, в найбільшій кількості розміщені в центрі сітківки, а от «синіх» там майже немає. Саме центр сітківки має найбільшу роздільну здатність і відповідає за гостроту і чіткість зору, але у новонародженого малюка він ще не досконалий, тому батьки повинні створити розвиваючу атмосферу, наповнивши дім фарбами.

Сонячні промені та правильне освітлення

Надзвичайно важливе значення при оформленні дитячої кімнати має організація правильного освітлення. Саме воно впливає на розвиток зору та здоров’я очей. Найкраще, коли основна кількість світла попадає в кімнату через вікно. Освітлювальних пристроїв повинно бути як мінімум три:

  • Основний – це люстра на стелі.
  • Додаткові, у вигляді настінних бра або торшерів.
  • Допоміжні: настільна лампа або нічники.

В години активності дитині потрібне природне сонячне світло, але компенсувати його нестачу можна електричними пристроями. Зазначимо, що спить малюк краще не в повній темноті, а в сутінках: є теорія, що це пов’язано з тими специфічними умовами, в яких він перебував в утробі матері. Створити комфортну і звичну для немовляти атмосферу можна за допомогою нічника, що має регулятор інтенсивності.

Не бажано раптово включати або виключати світло в дитячій кімнаті – швидка зміна світлового режиму шкодить зору малюка і просто може його налякати. Кімнати з маленькими вікнами рекомендується освітлювати лампами накалювання. Люмінесцентні лампи мають інший принцип роботи: вони блимають з частотою електричного струму, що не надто сприятливо впливає на очі.

106413

Розповсюджені міфи щодо зору новонароджених

Можливо ви чули теорію, що немовлята бачать світ перевернутим, однак сучасні дані це не підтверджують. Справа в тому, що око людини інверсне, тобто світлочутливі клітини ока – палички та колбочки – направлені не назустріч світловим променям, а в зворотній бік. Зображення на сітківці ока перевернуте (верх знизу, лівий бік справа) і вважається, що саме таким чином новонароджені сприймають навколишній світ. Дослідження, засновані на короткочасних спостереженнях, повністю заперечують цей факт: кора головного мозку, яка аналізує зображення, відразу «пристосовується» перевертати картинку.

Забобонні люди вважають, що малюка не можна тримати перед дзеркалом. Офтальмологи ж, навпаки, рекомендують це для розвитку зору. Спробуйте закріпити дзеркало, яке не б’ється, на бокову стінку ліжечка або на підвіску і немовля отримає невичерпне джерело задоволення. Діти з інтересом спостерігають за мімікою обличчя і рухами рук, ловлять погляд власного віддзеркалення і посміхається йому.

Зазначимо, що протягом перших місяців життя поле зору дуже звужене. Немовля бачить лише маму, яка перед ним, а людина, що стоїть збоку або позаду, лишається для нього непоміченою.

Підбирати іграшки для малюків варто, враховуючи їх вміння на певному етапі життя. Так, для новонародженого найулюбленішою «іграшкою» будете ви самі, як би дивно це не звучало. Ніщо не має такого значення, як спілкування з батьками.

З перших місяців життя потрібно починати знайомство з фарбами оточуючого світу, використовуючи різнокольорові пелюшки або прив’язуючи до ліжечка яскраві клаптики і стрічки. Можна повісити перед малюком гірлянду. Її елементи повинні бути розміщені, з урахуванням особливостей зору малюка:

  • Деталі не надто дрібні.
  • В центрі червоний колір, далі оранжевий або жовтий, зелений, а по краям синій.
  • Основні елементи розміщені над животиком малюка на відстані приблизно 30 см.

Молодим батькам варто пам’ятати, що зір немовляти буде розвиватись значно швидше, якщо перед очима в нього будуть привабливі строкаті предмети, які рухаються, а також люди, що виконують різноманітні дії. Орган зору новонародженого має свої особливості, які варто знати, щоб вчасно помітити відхилення і звернутись до офтальмолога.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена