Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Глаукома – це хронічна хвороба ока. Характеризується підвищеним внутрішньоочним тиском, внаслідок якого атрофується зоровий нерв. Термін цей дуже обширний, він включає близько 60 різних захворювань зі схожими особливостями.

З грецького «глаукома» – зелений колір морської води. На останніх найважчих стадіях хвороби зіниця набуває зеленого кольору. Гіппократ вживав це слово як найменування хвороби ще за 500 років до нашої ери.

Приплив і відтік рідини всередині нашого здорового ока збалансований. У разі захворювання на глаукому циркуляція рідини порушується і накопичена рідина починає тиснути на зоровий нерв. Він атрофується, і нервові імпульси від ока перестають надходити в мозок. Спершу пропадає периферичний зір, потім людина перестає бачити зовсім.

Є відкритокутова глаукома та закритокутова форма цього захворювання. На відкритокутову скаржиться переважна більшість пацієнтів. Відрізняються вони один від одного тим, що при відкритокутовій порушені функції ока, що відповідають за відтік рідини, а при закритокутовій шлях для відтоку рідини закритий.

Крім затуманення зору і звуження його поля, людина, яка захворіла на глаукому, відчуває ще ряд неприємних симптомів. Очі починають хворіти, відчувається різь. Виникають «райдужні кола», коли дивишся на яскраве світло.

Глаукома може бути і вродженою, і виникати в будь-якому віці. Але все таки найчастіше від неї страждають люди похилого віку.

ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Якщо лікар виявив у пацієнта цю хворобу на ранніх стадіях, то при оперативному медичному втручанні у більшості випадків вдається запобігти остаточній втраті зору.

Науково-технічний прогрес невблаганно рухається, і в сфері розробки медичних технологій в тому числі. За останні кілька років розроблені новітні прилади для діагностики глаукоми. Точне обстеження – один з найважливіших етапів її лікування.

Є декілька методів лікування глаукоми.

  • Медикаментозний метод лікування глаукоми полягає в застосуванні препаратів, які свого часу стали революційними на фармацевтичному ринку. Вони стимулюють відтік рідини з ока або зменшують її продукування. У нашому Центрі терапії і мікрохірургії ока ми враховуємо стан кожного пацієнта та персонально підбираємо максимально відповідні ліки.
  • Лазерне лікування глаукоми. Якщо ви запустили свою глаукому, то медикаментозні способи вже не зроблять належного ефекту. На більш пізніх стадіях раціонально буде звернутися до лазерного опромінення. Воно розчищає шляхи відтоку внутрішньоочної рідини, тим самим відновлюючи нормальний внутрішньоочний тиск. Лазерна трабекулопластика використовується при відкритокутовій формі глаукоми. Трабекулярна мережа попадає під вплив лазера і рідина відтікає. У разі глаукоми застосовується ірідотомія лазером. Лазер проробляє мікроскопічний отвір, через яке у рідини з’являється можливість циркуляції. У нашому центрі ці операції відбуваються амбулаторно і спеціальної підготовки не вимагають.
  • Хірургічний метод нарівні з іншими застосовується для лікування глаукоми у важких випадках, коли іншого варіанту знизити тиск рідини в оці не існує. У нашому Центрі ми робимо хірургічну ірідотомію, глибоку непроникаючу склеректомію, мікропроникаючу трабекулектомію.
  • Імплантат EX-PRESS
    Це спеціальний глаукомний клапан крихітних розмірів. Він вставляється в око між внутрішньою і зовнішньою оболонкою і діє як дренаж. Клапан утримує потрібний баланс рідини в оці. Він зроблений з ареактивного і амагнітного матеріалу, добре сумісного з природними тканинами ока. Він не призводить до алергії, відторгнення, і інших побічних ефектів. Також не протипоказаний при імплантації ІОЛ. EX-PRESS високоефективний навіть на самих пізніх фазах глаукоми. Подібна операція легко переноситься пацієнтами і не вимагає тривалого періоду відновлення.

Записатися на прийом

Записатися на прийом

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Оцініть нашу роботу

Strong Testimonials form submission spinner.

Обов'язкове поле

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена