Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Чому розвивається короткозорість у дітей (нові факти)

Чому розвивається короткозорість у дітей (нові факти)

Чому розвивається короткозорість у дітей (нові факти)

Той факт, що міопію діагностують в ранньому віці набагато частіше, ніж раніше, пов’язують з розповсюдженістю електронних пристроїв, смартфонів, гадженів та доступністю комп’ютерів. Чи правда це? Результати останніх досліджень, які проводили вчені з університету Сіднея, не підтвердили наявність прямого зв’язку між діяльністю, що вимагає напруженої роботи очей та погіршенням зору. Тобто перегляд телевізора, читання чи гра на комп’ютері призвести до короткозорості не можуть. Чому ж тоді все більше дітей раннього віку та школярів мають поганий зір? Тут ми дамо відповідь на це питання, враховуючи нові факти.

Правильна організація робочого процесу

Насичена шкільна програма вимагає багато зусиль і часу від дітей на виконання завдань. Вони проводять з книжками та зошитами основну частину дня, а улюбленим способом відпочинку для більшості стає гра на комп’ютері. Тим не менше, вчені, які проводили дослідження стверджують, що ці справи, ні кожна окремо, ні в комплексі, не можуть призвести до появи міопії, якщо робочий процес організований правильно.

Є ряд вимог, які потрібно врахувати, облаштовуючи робоче місце:

  • організувати достатнє освітлення;
  • підібрати зручний стіл та стілець;
  • налаштувати контрастність та інші параметри комп’ютера;
  • слідкувати, щоб дитина не нахилялась дуже близько до монітора.

Важливо регулярно робити перерви та виконувати хоча б найпростішу розминку для очей.

Blizorukost-u-detey-prichiny-poyavleniya

Короткозорість від сидіння вдома

Вчені з сіднейського університету під час проведення досліджень помітили цікавий факт: міопію значно частіше діагностують у дітей, які мало часу проводять на вулиці. Науковці зробили висновок, що головна причина – відсутність достатньої кількості сонячного світла. Саме воно, як виявилось, перешкоджає деформації очного яблука, що змушує зображення фокусуватись перед сітківкою, в результаті чого картинка здається розмитою – симптом короткозорості.

Це відкриття ще довго буде знаходитись на стадії вивчення, однак спеціалісти вважають, що для профілактики міопії дітям варто проводити на вулиці не менше 10 годин в тиждень, тобто як мінімум 1,5 години кожного дня. Зробити це просто: запропонуйте дитині вдень гратись на вулиці, а ввечері на комп’ютері.

Підставляти очі яскравому промінню не варто – потрібно знати міру у всьому. В сонячну погоду дитина обов’язково повинна носити головний убір і, бажано, сонцезахисні окуляри. Не хвилюйтесь, сонце і так знайде спосіб «оздоровити» очі.

Повертаючись до питання: «чи викликає комп’ютер короткозорість?», відповімо – «Так». Зв’язок не прямий, але саме новітні гаджети – основна причина того, що діти мало часу проводять на вулиці і днями сидять в чотирьох стінах, втупившись в монітор. Виходьте гуляти разом. Спільні ігри з батьками, принесуть користь всім і значно зблизять родину.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена