Це захворювання зустрічається доволі часто, але в основному тільки в зрілому віці. Якщо ви думаєте, що очна мігрень, так само як і звичайна, супроводжується страшними болями, то помиляєтесь. Симптоми в неї зовсім інші: зображення на деяких ділянках поля зору періодично зникають і тому виникає візуальний ефект мерехтіння. На периферії сліпої зони з’являються яскраві об’єкти (фосфіни). Очна мігрень має також іншу назву – мерехтлива скотома.
Причини очної мігрені
Ця хвороба виникає через неправильне функціонування частини кори головного мозку, яка знаходиться в районі потилиці. Тобто причина очної мігрені – неврологічні порушення, а не проблеми будови чи захворювання очей.
Варто відзначити, що очна мігрень часто супроводжує мігрень звичайну.
Існують також інші фактори, які можуть спровокувати очну мігрень:
- Наявність деяких захворювань, таких як артеріовенозна мальформація та певні зміни в артеріях головного мозку.
- Зміна погодних умов, сильне мерехтіння світла, присутність гострих запахів.
- Зміни гормонального рівня.
- Розумова перевтома, стреси та відсутність хорошого сну.
- Гіпоксія.
- Куріння та вживання деяких продуктів: вина, шоколаду, твердого сиру, копчених продуктів, напоїв з кофеїном.
- Приймання медичних засобів.
Вважається, що очна мігрень – захворювання спадкове, однак проявляється воно лише в 70% випадків. У деяких людей ніколи не буває очної мігрені, навіть якщо близькі родичі страждають від цього захворювання.
Симптоми очної мігрені
Жалоби пацієнтів при мерехтливій скотомі можуть відрізнятись, але все ж здебільшого це захворювання розпочинається з появи невеликої сліпої плями (скотоми) в центрі поля зору, яке поступово збільшується і переміщується. Крім цього, хворий може бачити спалахи блискавок і мерехтіння в області сліпої плями. Деякі люди відмічають, що в момент приступу очної мігрені бачать повітряні замки та інші цікаві візуальні видіння.
Зазвичай такі приступи проходять через 20-30 хвилин, іноді сліпа пляма зникає значно швидше.