Цікавий експеримент провели вчені з університету Неймегена. Вони спостерігали, як змінюються зорові сприйняття людини в стресових ситуаціях. Виявилось, що коли ми боїмось, то починаємо гірше бачити.
В дослідженні взяли участь 34 охочих віком від 18 до 30 років. Для контролю результатів запросили ще 22 людини. Суть експерименту була наступною:
- Всі учасники повинні були уважно дивитись на екран, на якому з’являлись крапки зеленого та червоного кольору.
- При демонстрації червоної крапки в половині випадків людина отримувала слабкий удар струмом. При появі зеленої крапки нічого не відбувалось.
- Протягом коротких проміжків трошки лівіше або правіше з’являлись квадрати з лініями. Не відриваючи погляд від крапок, учасникам потрібно було визначити орієнтацію розміщення ліній (за годинниковою стрілкою чи проти).
В результаті виявилось, що люди, які піддавались впливу струмом набагато гірше розпізнавали зображення, в порівнянні з контрольною групою. Автори дослідження зробили висновки, що під час миттєвого стресу легше сприймаються менш деталізовані об’єкти. Подібні зміни зорових функцій відбуваються в наслідок погіршення інших видів сприйняття. Отримані голландськими вченими результати були опубліковані в Journal of Experimental Psychology.