Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Короткозорість вдвоє підвищує ризик розвитку глаукоми

Короткозорість вдвоє підвищує ризик розвитку глаукоми

Короткозорість вдвоє підвищує ризик розвитку глаукоми

В людей з короткозорістю ймовірність розвитку глаукоми на 90% вища, ніж у решти. До такого висновку прийшли вчені з Нідерландів. Вони об’єднали результати 11 проведених раніше досліджень, що дало змогу проаналізувати клінічну картину десятків тисяч пацієнтів. Авторам експерименту вдалось підтвердити наявність прямого зв’язку між міопією та відкритокутовою глаукомою, що є найбільш розповсюдженою формою даної хвороби. Вчені підкреслюють: чим вищий ступінь короткозорості, тим вищим буде ризик.

Як пов’язана короткозорість з глаукомою

В процесі дослідження науковці вияснили, що короткозорість та глаукома часто супроводжують один одного. Це ні в якому разі не означає, що міопія є причиною глаукоми, однак вона, згідно з результатами експерименту, може слугувати попередженням про високу ймовірність розвитку хвороби.

Таке небезпечне захворювання як глаукома характеризується пошкодженням зорового нерва, що при відсутності лікування приводить до поступового погіршення, а з часом і повної втрати зору. Ні консервативні, ні хірургічні методи лікування не можуть повністю відновити зір, після його втрати.

Проведені дослідження дозволили проаналізувати людей різного віку, етнічної приналежності, з різними супроводжуючими захворюваннями. Як зазначила доктор Барбара Кляйн з університету Вісконсін-Медісон, яка приймала участь в одному з 11 проведених досліджень, загальні результати вийшли скоріше середньо інтуїтивними, які не можна застосувати абсолютно до всіх груп.

cinemagraph

Тим не менше, вченим вдалось знайти наступну закономірність: пацієнти з прогресуючою короткозорістю найчастіше втрачають зір через не виявлену вчасно відкритокутову глаукому, що пов’язано зі складністю оцінки характеру заглиблення в диску зорового нерву. Трапляються випадки халатного відношення лікарів, які вчасно не діагностують глаукому у людей з міопією.

Потрібно пам’ятати: чим вища ступінь короткозорості, тим вищий ризик розвитку глаукоми. Первинна відкритокутова глаукома в міопічному оці може прогресувати досить швидко, в зв’язку с поганим кровообігом і підвищеним тиском в оці. Лікарі радять всім пацієнтам з міопією частіше проходити діагностику в хорошій офтальмологічній клініці. Своєчасне виявлення допоможе провести хірургічне втручання і врятувати від повної втрати зору.

Діагностика глаукоми при міопії

Група вчених, яка займалась організацією експерименту, відзначила, що майже у 2 млн. американців діагностується короткозорість після 40 років. Експерти рекомендують всім, хто переступив цей віковий поріг проходити регулярний огляд і проводити повну перевірку стану очей.

Діагностувати первинну відкритокутову глаукому при міопії складно. Головна причина в тому, що при короткозорості деформується структура ока:

  • білкова зовнішня оболонка ока, яка виконує захисну і опорну функції, втрачає свою міцність та еластичність;
  • зовнішня прозора оболонка ока стає тонкою;
  • піднімається внутрішньоочний тиск.

Таким чином, центральна товщина рогівки, а також передньо-задня вісь ока при обох захворюваннях однакові. Внутрішньоочний тиск теж практично аналогічний. Вчасно виявити глаукому у міопів можна, вимірявши показники деформації рогівки ока. В офтальмологічних центрах це роблять за допомогою еластотонометрії. Існують сучасні методи діагностики, які дозволяють найбільш точно вивчити стан очного яблука, вчасно виявити порушення, назначити лікування і уникнути погіршення стану та розвитку хвороби.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена