Ви слідкуєте за тим скільки часу ваші діти проводять біля екрана телевізора? Чи намагаєтесь ви контролювати і обмежувати доступ до комп’ютера? Далеко не всі батьки дадуть позитивну відповідь на ці запитання, адже монітори та екрани – це вже невыддыльна частина сучасного життя. Діти занадто рано отримують не лімітований доступ до всіх гаджетів, що безперечно впливає на звички і зір.
Майте на увазі, порушення та захворювання, які виникають в ранньому дитинстві впливають на все подальше життя, тому легковажне відношення до гігієни зору малюків – неприпустима помилка.
Офтальмологи стверджують, що саме відсутність контролю з боку батьків – основна причина зіпсованого зору в ранньому дитинстві.
Вчені з Норвегії проводили дослідження і встановили, що практично всі діти, у яких спостерігалась занадто сильна прив’язаність до комп’ютера і телевізора, страждали від приступів мігрені і неврозів. Поганий апетит, порушений кровообіг, недостача кальцію – це далеко не всі проблеми, з якими стикаються діти, що проводять надто багато часу біля екранів.
Норвезькі вчені представили цілий список захворювань, які можуть загрожувати малюкам:
- Ожиріння. Малорухомий спосіб життя приводить до появи надлишкової ваги і як наслідок – суміжних порушень і системних захворювань.
- Підвищений тиск в досить ранньому віці.
- Високий холестерин в крові, що з часом приводить до розвитку цукрового діабету або атеросклерозу.
- Слабкість м’язів і ламкість кісток.
Батьки зобов’язані контролювати час перегляду телевізора, а доступ до комп’ютера повинен однозначно бути обмеженим. Це приведе до економії електроенергії, зниження затрат на ремонт побутової техніки і електроніки, що використовуються. Та найголовніше – збережеться зір і здоров’я дітей.