Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Білі вугрі під очима – міліуми

Білі вугрі під очима – міліуми

Білі вугрі під очима – міліуми

Невеликі ущільнення білого кольору, зовнішній вигляд яких нагадує зернинки проса – найбільш простий, хоча малоприємний різновид шкірних захворювань. Ці прищики в народі називають просянкою, також вони відомі як міліарна кіста або міліум. Найчастіше їх можна побачити на обличчі, а саме – під очима. Утворення не викликають ніяких больових відчуттів, довгий час не змінюють свій розмір, не свідчать про якесь серйозне захворювання і турбують тільки тим, що виглядають не естетично. Це просто різновид вугрів, тобто косметична проблема, яку можна вирішити. Давайте розберемось з причинами, способами видалення та профілактики.

Чому з’являються міліуми навколо очей?

Як і абсолютна більшість простих шкірних захворювань, поява міліумів пов’язана з підвищеною активністю сальних залоз і закупоркою волосяних фолікул. Так, справді, ризик виникнення білих прищів під очима набагато вищий у тих, в кого жирний тип шкіри, однак це далеко не єдина причина. Неправильний догляд за шкірою, пошкодження її верхніх шарів, порушення травлення або ж дисбаланс раціону – все це може спровокувати виникнення щільних білих кульок. Відзначимо, що спеціалісти досі не дають однозначної відповіді, чому з’являються міліуми, однак є ряд факторів, на які варто звернути увагу:

  • Спадковість. Досить часто такі шкірні дефекти спостерігаються у кількох членів родини.
  • Дисфункція обміну речовин. Підвищується ризик при нестачі деяких елементів в організмі, особливо вітаміну А, що може бути наслідком хвороби або неправильного харчування.
  • Гормональні збої. Білі прищі під очима виникають в період статевого дозрівання або клімаксу у жінок.
  • Надлишковий вплив ультрафіолету. Така проблема може з’явитись у людей, які надто часто відвідують солярій або перебувають під прямим сонячними променями.
  • Використання неякісних або не правильно підібраних засобів по догляду за шкірою. Комедогенні компоненти косметики можуть забивати пори і призводити до виникнення запалень.

Іноді міліуми з’являються навіть у новонароджених дітей, що пов’язують з недосконалістю системи шлунково-кишкового тракту. З часом вони проходять і не потребують особливого лікування.

How-to-get-rid-of-milia.-Home-remedies-for-milia

Чи можна видалити білі прищі під очима самостійно?

Народними методами усунути шкірні ущільнення під очима практично неможливо – про це говорять не тільки лікарі, а й самі прихильники нетрадиційної медицини. Якщо вас турбує такий косметичний дефект рекомендуємо не займатись самолікуванням. У більшості випадків воно виявляється марною тратою грошей, часу і до того ж може мати небезпечні наслідки.

Ні в якому разі не видавлюйте і не проколюйте міліуми самостійно. Якщо занести інфекцію, залишаться рубці. Для видалення потрібне професійне обладнання і абсолютна стерильність.

Чи можуть білі шкірні ущільнення зникнути самі по собі? Спеціалісти стверджують, що дорослим людям на це сподіватись марно. Щоб позбутись цього дефекту доведеться звернутись в косметичний салон. А от у маленьких діток міліуми з часом безслідно зникають без сторонньої допомоги.  

Апаратна косметологія та способи механічного видалення

В сучасних косметичних салонах пропонують кілька методів усунення цього дефекту. Всі вони швидкі, безболісні і, головне, безпечні.

Найпростіший спосіб – механічне видалення. Прищики проколюють голкою під кутом і позбуваються від наповнення. Тут важлива повна стерильність, тому самостійно вдома цього робити ні в якому разі не можна. Ще один механічний метод – кюретаж. Використовується спеціальний інструмент – міліомакюретка, який зовні схожий на лопатку. В цьому випадку прищі видаляються разом з капсулою, що попереджує їх повторне виникнення. Однак кюретаж характеризується підвищеним травматизмом, тому можуть залишитись рубці.

Швидко і ефективно позбутись міліумів допоможе одна з процедур апаратної косметології:

  • Лазерна коагуляція. Вважається найбільш безпечної і безболісною. Промінь лазера видаляє проблемні ділянки, не зачіпаючи здорову шкіру, розташовану під ними. Лазер дезінфікує травмовані покрови і вони швидко загоюються. Через два тижні не лишається і сліду.
  • Електрокоагуляція. Вплив імпульсами змінного струму, який проникаючи в шари епідермісу, руйнує сальні пробки. Після процедури на місці прищика утворюється скоринка. За умови правильного догляду, шкіра гоїться за кілька днів.
  • Радіохвильовий метод. Безконтактний метод впливу на шкіру хвилями з високими частотами. Цей спосіб має ряд протипоказань, тому попередньо варто проконсультуватись з лікарем.
  • Кріотерапія. Застосовується якщо міліуми дислокуються на повіках, де шкіра дуже чутлива. Щільні білі утворення перед видаленням заморожують.

Чи можливо попередити просянку? Профілактика важлива всім людям з жирним типом шкіри, а також підліткам, вагітним і людям старше 47 років. Все просто – правильний догляд за шкірою і здорове харчування, нічого більше. Підбирайте хорошу косметику, не їжте багато солодкого, жирного та смаженого. Якщо ж міліуми все таки з’явились не видаляйте їх самостійно, а зверніться до спеціаліста.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена