Найпростіша і водночас найбільш дієва порада, щодо покращення зору і підтримки здоров’я очей – щодня гуляти на свіжому повітрі. Про це вам скаже будь-який спеціаліст і обов’язково порекомендує офтальмолог на прийомі. Той факт, що прогулянки приносять тільки користь організму, ніхто не ризикне заперечити. А як щодо бігу? Чи однаковий вплив на очі мають ці види активності?

 

Мало хто розуміє, яким чином перебування на свіжому повітрі взагалі здатне вплинути на зорову систему. Все просто: один з найголовніших принципів тренування очей – розглядання об’єктів та предметів, які знаходяться на різних відстанях. Під час прогулянки мозок людини намагається отримати якомога більше інформації і фіксує все навкруги, щоб не пропустити раптом якусь перепону на шляху чи загрозу. Ясно, що основним каналом отримання такої інформації будуть очі. Ось чому прогулянки вважаються корисними для зору, адже вони мимоволі тренують всі м’язи очей. Тут, було б логічно припустити, що біг здатен зробити ці вправи для очей ще інтенсивнішими.

Як впливає біг на зір?

Це питання зацікавило вчених з Каліфорнійського університету. Вони провели ряд експериментів, щоправда, поки тільки на мишах. Однак результати досліджень порадували: науковці довели, що біг допомагає позбутись амбліопії. Після регулярних тренувань «ліниве око» активувалось. Більше того, вчені повідомили, що завдяки такому явищу, як нейропластичність, відбулось повне відновлення зруйнованого ланцюжка нейронів і очі мишей стали абсолютно здоровими.

 

Поки що не можна стверджувати зі 100% впевненістю, що біг буде мати такий самий цілющий вплив на зорову систему людини, адже вона влаштована значно складніше. Експерименти продовжаться, але вже зараз можна додати ще один незаперечний плюс регулярних пробіжок — тренування зору.

Ми неодноразово вже писали як важливо захищати очі від сонця і давали рекомендації, щодо вибору якісних окулярів та використання головних уборів в літній період. Тим не менше, не варто забувати про користь та цілющий вплив сонячного світла. Якщо знати основні правила і дотримуватись рекомендацій, можна значно покращити зір, а також оздоровити організм і наповнити його енергією – це, погодьтесь, точно нікому не завадить.

 

Про цілющу дію сонця на очі відомо з давніх-давен. В Індії та Китаї вірили: якщо дивитись на захід та схід сонця, гострота зору покращується. Науковці пояснюють це прискоренням фотохімічних та обмінних процесів в сітківці ока. Так звана «сонячна зарядка» дозволяє зняти напруження та втому. Роблячи спеціальні вправи, можна покращити акомодацію, тобто здатність очей пристосовуватись до бачення предметів на різних відстанях. Візьміть це до уваги, якщо у вас астигматизм, короткозорість чи далекозорість. Головне пам’ятати найважливіше правило: дивитись на сонце можна тільки зранку або ввечері.

Проводьте «сонячну зарядку» не пізніше, ніж через декілька годин після сходу сонця або коли воно заходить, інакше ризикуєте отримати опік і зіпсувати зір. Не порушуйте це правило ні в якому разі, щоб ефект не вийшов зворотнім.

Ось декілька простих вправ:

 • Схід та захід. Міцно стисніть повіки і поверніть обличчя до сонця. Нахиліть голову вправо і вліво, щоб розім’яти шию. На декілька секунд відкрийте очі, дивлячись прямо на сонце і швидко відведіть погляд. Повторіть 5-6 разів.
 • Сонячний душ. Для виконання цієї вправи вам знадобиться крислатий капелюх або бейсболка. Закрийте очі, зніміть капелюх і підставте обличчя сонцю на 10 секунд, потім знову одягніть капелюх на голову і відкрийте очі. Повторювати можна до 30 разів.
 • Мерехтливий горизонт. Знову доведеться надягнути капелюх. Спрямуйте погляд на лінію горизонту, впевнившись, що тінь від головного убору падає на обличчя. Почніть швидко кліпати, поки очі не втомляться. Після цього розслабтесь і прикрийте повіки на деякий час.
 • Одноокий Джо. Закрийте одне око рукою. Другим оком швидко кліпайте, піднімаючи та опускаючи голову. Капелюх при цьому не використовується. Повторіть не менше 5 разів, потім виконайте ту ж саму вправу, прикривши інше око.
 • Пальмінг. Ця вправа розслаблює очі і може проводитись в будь-якому місці та в будь-який час. Потріть долоні, щоб трошки зігріти та покладіть їх на закриті очі, схрестивши пальці на носі. Обличчя поверніть до сонця, однак стежте, щоб світло не проникало через долоні. Затримайтесь в такому положення скільки захочете, доки очі не відпочинуть. Покліпайте повіками під долонями і починайте повільно відсовувати руки, даючи можливість очам звикнути до світла.

Всі ці вправи для очей не займуть більше 10 хвилин, тому не лінуйтесь і виконуйте їх регулярно. За це отримаєте винагороду: очі відпочинуть, а зір з часом покращиться.

Чи готові ви заради того, щоб вберегти зір, повністю відмовитись від використання комп’ютера? Насправді, цього робити не потрібно. Достатньо всього лиш потурбуватись про правильне оформлення робочого місця. В цій статті ми дамо рекомендації щодо організації освітлення. Дотримуючись простих правил, ви зможете вберегти очі від перенапруження і будете чудово бачити, навіть щодня працюючи за комп’ютером.

Як досягнути оптимальної контрастності

Найбільший ворог очей не монітор, а його яскравість, особливо якщо вона неправильно налаштована. Від надмірної насиченості очі втомлюються, червоніють, сльозяться, печуть. Звичайно, яскравість можна відрегулювати, однак, зменшивши її показник на моніторі комп’ютера або телевізора, ми тим самим знижуємо контрастність. Якщо ви працюєте в основному з текстовими редакторами, то різниці не відчуєте, а от при перегляді фотографій чи відео, насиченості буде не вистачати. Що ж робити, щоб вберегти очі і при цьому споглядати реалістичні зображення? Тут на допомогу прийде простий фокус з розсіяним світлом за монітором.

Поставте поряд з комп’ютером чи телевізором звичайну лампу і направте світло прямо на стіну за монітором. Регулюючи яскравість лампи, можна досягнути оптимальної для ваших очей контрастності.

o-BUSINESS-CRISIS-facebook

Маленькі хитрощі

Простий і оригінальний спосіб уникнення перенапруження очей – використання світлодіодів. Їх можна недорого купити в господарському чи комп’ютерному магазині і приклеїти на іншому боці монітора.

Якщо під час роботи за комп’ютером вам доводиться часто дивитись на друковані матеріали чи клавіатуру, направте додаткове джерело світла на них. Це позбавить вас необхідності мружитись, очі не будуть втомлюватись, підвищиться працездатність.

Якщо працюючи в своєму куточку, вам не хочеться освітлювати всю кімнату, використайте торшери, розставивши їх навколо робочого столу. Можна також направити лампу на стелю над робочим місцем – так ви зможете уникнути появи відблисків на моніторі.

І пам’ятайте, найголовніше – працювати за комп’ютером і дивитись телевізор в повній темноті забороняється. Бережіть свої очі, не змушуйте їх перенапружуватись і робота за комп’ютером ніяк не вплине на якість зору.

Думаєте, якщо малюк навчиться розмовляти, то скаже вам, що погано бачить? Ні, не розраховуйте на це. Маючи проблеми з зором у ранньому віці, дитина не здатна зрозуміти, що світ може виглядати якось по-іншому. Помітити порушення – завдання батьків. Однак далеко не всі знають як це зробити. На що ж потрібно звертати увагу і які сигнали будуть незаперечно свідчити про те, що дитина погано бачить?

Як помітити відхилення від норми

Найпростіший спосіб визначення якості зору – постійне спостереження за поведінкою малюка як вдома, так і на вулиці. Придивіться до нього, коли він грається іграшками, дивиться телевізор, спілкується з оточуючими. Ось декілька найбільш помітних тривожних сигналів:

 • Граючись іграшками або роздивляючись незнайомі предмети, дитина підносить їх дуже близько до обличчя.
 • Дивлячись телевізор, малюк мружиться і намагається підсунутись ближче.
 • Його очі швидко втомлюються і червоніють.
 • Він не завжди може розпізнати і назвати того, хто зайшов в дім.
 • На прохання принести щось, дитина реагує повільно і довго шукає потрібний предмет.
 • Роздивляючись картинку, малюк зазвичай повертає голову в одну сторону.
 • Він скаржиться на головні болі або просто часто капризує.
 • Не виявляє інтересу до навчання і приносить погані оцінки.

1680x1260_child-aquarium-fish

Ми можемо довго перераховувати ймовірні відхилення від нормальної поведінки здорової дитини. Не ігноруйте їх і звертайте увагу на найменші дрібниці. Дуже важливо вчасно звернутись до офтальмолога, щоб він визначив причину порушень і призначив лікування.

Дитині з поганим зором буде складно навчатись і з часом стане помітним відставання в розвитку від однолітків, тому не забувайте про проведення регулярної планової діагностики. Найпростішу перевірку зору ви можете зробити навіть вдома. Сьогодні в інтернеті є багато цікавих ігрових програм та тестів для діток різного віку, які допоможуть помітити відхилення.

Якщо ви хоча б віддалено знайомі зі структурою ока, то знаєте, що за прийом, опрацювання і передачу візуальної інформації відповідають сітківка і зоровий нерв. Французький фізик Маріот в 1668 році помітив цікаву фізіологічну особливість – в місці їх з’єднання відсутні світлочутливі рецептори, так як волокна зорового нерву виступають на зовнішню частину поверхні сітківки. Вчений назвав ефект, визваний подібною специфікою будови, сліпою плямою. Вона має круглу форму і розмір приблизно 2мм. Подальші дослідження дали можливість з’ясувати фізіологічну роль та симптоми ураження сліпої плями.

Особливості будови

Науковці вияснили, що сліпа пляма мало чим відрізняється від інших частин сітківки, однак в ній відсутні фоторецептори, що приводить до зменшення кількості шарів. Ця область є на обох очних яблуках. Завдяки бінокулярності людина не помічає її присутності. Образи предметів накладаються один на одного і мозок компенсує недоотриману зорову інформацію. Сліпа пляма лишається не поміченою навіть в умовах монокулярного зору, тобто коли закрите одне око.

Вияснити до кінця фізіологічну роль цієї структури вченим досі не вдалось. Оскільки тут відсутні фоторецептори, то вважається, що головне призначення – перерозподіляти зорове навантаження.

girl_face_eyes_hair_pretty_69378_1920x1080

Симптоми ураження та методи діагностики

При збільшенні розмірів сліпої плями відбувається зміна полів зору. Часто саме цей симптом супроводжує деякі серйозні захворювання зорової системи, тому бажано вчасно звернутись до лікаря, щоб розпочати лікування і уникнути ускладнень.

Діагностика включає оцінку розмірів сліпої плями. Пацієнта розміщують перед екраном, на якому зображено 2 хрестика. Важливо, щоб відстань до обличчя була 20-25 см, а рівень носа співпадав з серединою екрана.  Один з хрестиків обведений колом, залежно від того, яке око перевіряється.

В нормі розміщення сліпої плями абсолютно симетричне. Тест проводиться по черзі для кожного ока. Пацієнт повільно віддаляє обличчя від монітора, доки хрестик, обведений колом не потрапить в область сліпої плями, тобто не зникне з поля зору. Відстань, на якій це відбулося повинна бути однаковою для обох очей.

Майте на увазі, що серед захворювань, які впливають на розміри сліпої плями, присутні:

 • глаукома;
 • застій диску зорового нерву;
 • артеріальна гіпертензія;
 • діабетична ретинопатія.

Надзвичайно важливо вчасно звернутись до офтальмолога при появі найменших відхилень або ж регулярно проходити тестування, що допоможе виявити порушення на ранній стадії.

Чи знаєте ви, що комп’ютерний синдром зустрічається більш ніж у 75% користувачів ПК? Хворобою його назвати не можна, однак порушення зору, що виникають, являються свого роду попередженням можливості розвитку короткозорості або ж спазму акомодації, тому ігнорувати їх не можна. Подібні проблеми з’являються у людей, які надто багато часу проводять біля монітора. Причина – неправильне використання сучасної техніки і погана організація робочого місця.

Ось симптоми, які повинні насторожити:

 • Очі надто швидко втомлюються.
 • Часто турбує притуплена головний біль.
 • З’являється відчуття «піщинки в оці».
 • Зір затуманюється і зображення стає розмитим.
 • Складно сфокусувати погляд на предметах, що знаходяться на різних відстанях.
 • Сухість очей, почервоніння та подразнення.
 • Сльозоточивість, свербіж, печіння, світлобоязнь.
 • Відчуття тяжкості та болі в плечовому та шийному відділі.

Існує помилкова думка, що комп’ютерний синдром пов’язаний з випромінюванням монітора. Насправді, справа не в випромінюванні, а у сприйнятті зображення на моніторі. Навіть якщо ми не помічаємо мерехтіння, воно все одно присутнє, тому очі набагато більше напружуються при роботі з ПК, ніж під час читання книги, наприклад. Звичайно, якість монітора має значення, але все ж головна причина – надмірне перенапруження очей, яке виникає при:

 • неправильно підібраному освітленні;
 • поганій організації робочого місця;
 • довготривалій роботі з ПК без перерв;
 • не дотриманні постави;
 • фіксації погляду на моніторі без кліпання;
 • присутності супутніх захворювань очей.

17-0

Як позбутись комп’ютерного синдрому

Щоб вилікувати комп’ютерний синдром або запобігти його розвитку не потрібно робити нічого надзвичайного. Достатньо дотримуватись простих рекомендацій:

 1. Правильно організуйте своє робоче місце і підберіть відповідне освітлення.
 2. Усуньте бліки на моніторі. Для цього прослідкуйте, щоб сонячні промені потрапляли в кімнату збоку (бажано зліва), а лампи не світили прямо на монітор або в очі.
 3. Налаштуйте монітор для комфортної роботи з ним:
 • Якщо ви працюєте в текстовому редакторі, використовуйте контрастний чорний шрифт на білому фоні.
 • Спробуйте зменшити яскравість монітору, тим самим знизивши навантаження на очі. А ось контрастність, навпаки, варто збільшити, щоб не доводилось втуплюватись в монітор, розглядаючи зображення.
 • Розмір тексту, який ви використовуєте при роботі, повинен бути в 3 рази більшим від того мінімального розміру, який ви можете розгледіти.
 • Рекомендоване розширення монітору 70Гц і вище.
 • Не нахиляйтесь надто близько до екрана. Нормальна відстань – не менше витягнутої руки. Центр монітора повинен знаходитись на 4-8 см нижче лінії погляду. Якщо центр монітора вище або нижче, то м’язи шиї, плечей та спини будуть занадто перенапружуватись. Це викликає зорове перенавантаження.
 1. Дотримуйтесь правильної постави під час роботи за комп’ютером. Вона грає надзвичайно важливу роль при формуванні зорового образу. Якщо ви неправильно сидите порушується кровопостачання потиличних відділів головного мозку. При нестачі кисню в мозку, починаються головні болі, з’являється запаморочення, підвищена втомлюваність. Крім того неправильна постава призводить до викривлення хребта і розвитку сутулості, що не тільки небезпечно, але і не естетично.
 2. Не забувайте робити перерви при роботі за комп’ютером хоча б кожен час. Відірвіться на декілька хвилин від монітора, зробіть розминку, розслабте очі, промасажуйте їх, відпочиньте. Це піде на користь не тільки зору, а й всьому організму.
 3. При постійній роботі за комп’ютером не забувайте підживлювати і зміцнювати очі вітамінами, як «живими», природного походження, так і вітамінними комплексами, придбаними в аптеці. Зверніться за консультацією до офтальмолога, який зможе прописати хороші препарати і порадити, як збалансувати меню.
 4. Якщо ви носите контактні лінзи, потурбуйтесь про додаткове зволоження. Берегти очі від пересихання потрібно і людям з нормальним зором. Намагайтесь не сидіти поряд з вентиляторами або кондиціонерами. Порадьтесь з лікарем щодо застосування спеціальних крапель для зволоження.
 5. Можете спробувати використовувати хороші комп’ютерні окуляри, які знижують зорову втому і покращують показники акомодації.

Дотримуючись всіх цих порад, ви зможете запобігти виникненню комп’ютерного синдрому і захистити очі.

Давайте проведемо невеличкий експеримент. Розкрутіть шнурівку, немов пропелер, і спробуйте розгледіти її кінець. Ви не зможете цього зробити: набираючи швидкість, він стане розмитим, а сама шнурівка перетвориться на круглий прозорий об’єкт. Чому так відбувається? Справа в тому, що зір людини характеризується певною інертністю — пов’язано це з фізіологічними особливостями зорової системи. Світло, яке попадає на сітківку, запускає хімічний процес фотолізу в фоторецепторах: йодопсин і робопсин перетворюються в речовини, які подразнюють нервові клітини і тільки після цього мозок отримує сигнал і опрацьовує візуальну інформацію. Цей процес швидкий, але не миттєвий, тому й говорять про інертність.

Швидкість зору – часовий проміжок, необхідний для отримання і опрацювання мозком світлових променів, тобто всього, що ми бачимо. Цей показник приблизно однаковий у всіх дорослих людей, хоча залежить від ряду факторів, а саме:

 • Швидкості обробки світла сітківкою (процесу фотолізу).
 • Швидкості нервового імпульсу.
 • Швидкості аналізу мозком отриманих нервових імпульсів.

Стандартний показник становить 20 кадрів за секунду. Це не означає, що людина не може побачити те, що рухається швидше, однак отримати і опрацювати цілісну картинку око не зможе. Для того щоб при такій кількості кадрів те, що ми бачимо не виглядало мерехтливим набором фотознімків, в гру вступає мозок: він «домальовує» відсутні кадри сам. Ось чому у випадку з шнурівкою, яка обертається, ми бачимо неіснуючий круглий об’єкт. Також не варто забувати про сліди на сітківці ока, які залишаються під час переміщення яскравого об’єкту.

8757

Останні дослідження американських вчених показали: незважаючи на інертність зору і неможливість отримання цілісної картинки  зі швидкістю вище 22 кадрів за секунду, мозок людини здатен реагувати на рух об’єктів зі швидкістю 25 мілісекунд (40 кадрів за секунду). Іншими словами, людина бачить рух ще до того, як це усвідомлює.

Є таке поняття як «ознаки руху». Всі об’єкти, які ми бачимо залишають слід на сітківці, так само як і літак на небі. Біля самого літака слід насичений, а по мірі його протяжності він тускніє і зникає повністю. Щось подібне відбувається і на сітківці ока, тільки процес зникнення відбувається значно швидше. Палички сітківки реагують дещо повільніше, ніж колбочки, саме тому ілюзія руху проявляє себе на периферії.  

Цікаво, що в фільмах використовують 24 кадри. Ця кількість допомагає створити ілюзію звичайного зору, навіть з запасом. Телебачення використовує 25 кадрів, але це ніяк не пов’язано з міфами про його таємний вплив на підсвідомість. Просто так зручніше працювати з частотою 50 Гц. В США, наприклад, через частоту 60 Гц телебачення використовує 30 кадрів за секунду.

Якщо ви не досипаєте або п’єте багато рідини на ніч, в області очей може з’явитись припухлість. Як зняти набряки швидко та ефективно?

Цей симптом – розповсюджений наслідок неправильного способу життя або використання неякісної косметики. В деяких випадках набряки – ознака серйозних захворювань, тому перш за все потрібно вияснити причину і по можливості пройти повну діагностику організму. В нашій статті ми розглянемо найпопулярніші і найбільш ефективні способи усунення мішків під очима.

Про що свідчить припухлість під очима?

Наші очі можуть плавно рухатись, тому що їх оточує невеличкий прошарок жирової тканини. Фізіологічно, поява набряку під нижніми повіками свідчить про те, що він збільшився в об’ємі. Це може відбутись через накопичення зайвої рідини або ж розростання самої тканини. Якщо симптом помітний лише зранку, а ближче до вечора від набряків не лишається і сліду, то причина саме в накопиченні зайвої рідини в організмі.

Всі ваші шкідливі звички та особливості способу життя рано чи пізно дадуть про себе знати і залишать відбиток на зовнішності. Найбільш розповсюджені причини появи припухлості під очима:

 • Нестача нічного сну. Скільки годин на добу ви спите? Чи зручна у вас подушка і матрац? Яка ваша улюблена поза для сну? Саме ці питання потрібно розглянути, якщо вас турбують набряки.
 • Незбалансоване харчування. Полюбляєте гостре, солене, часто їсте смажені страви? Присутність в раціоні білого хліба, солодощів та зловживання алкоголем рано чи пізно залишить відбиток на обличчі. Симптом у вигляді припухлості під очима часто турбує тих, то багато п’є і їсть перед сном.
 • Неправильний режим та стреси. Тривожність, хвилювання і страхи погано впливають на зовнішність. Куріння, постійне перебування в задимлених приміщеннях або надлишок ультрафіолету призводять до виникнення мішків під очима. Набряки і припухлості можуть бути результатом неправильного використання косметики або свідчити про її погану якість.

img55444

Якщо цей симптом не зникає навіть після зміни режиму і способу життя варто пройти повне обстеження, адже іноді це ознака:

 • захворювання щитовидної залози;
 • порушення роботи нирок;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • хвороби шлунку;
 • розладів нервової системи;
 • алергічної реакції.

Набряки не зникнуть, доки не буде вилікуване основне захворювання.

Способи швидко усунути припухлості

Якщо мішки під очима – результат накопичення зайвої рідини, то допомогти можуть народні методи:

 • Контрастні компреси. Почерговий вплив холодного і гарячого ефективно усуває припухлість. Краще використовувати не звичайну воду, а настої з трав. Для очей підходить ромашка, шавлія, м’ята, кора дуба, липа, очанка лікарська. Можна також взяти зелений або чорний чай. Розділити рідину на 2 частини: в одну додайте льоду, іншу залиште теплою. Почергово змочуйте в них ватні диски і тримайте на очах протягом 1 хвилини. Завершувати краще холодним компресом. Рекомендується робити такі процедури регулярно на вечір перед сном, але можна і зранку.
 • Чайні компреси. Їх робити зручно і швидко, так як можна використовувати звичайні пакетики чаю чорного, зеленого або ромашкового. Потрібно опустити їх на кілька секунд в гарячу воду, віджати і на 10 хвилин помістити в морозильну камеру. Охолоджені пакетики покладіть на область з припухлістю на 5-10 хвилин.
 • Овочеві компреси. Картоплю можна терти або нарізати пластинками і прикладати до очей. Охолоджений огірок – відомий експрес-метод позбутись набряків під очима.

Всі вищеописані народні методи ефективно допомагають усунути припухлість під очима, однак перш за все потрібно виключити варіант серйозних порушень роботи організму і захворювань.

Невеликі ущільнення білого кольору, зовнішній вигляд яких нагадує зернинки проса – найбільш простий, хоча малоприємний різновид шкірних захворювань. Ці прищики в народі називають просянкою, також вони відомі як міліарна кіста або міліум. Найчастіше їх можна побачити на обличчі, а саме – під очима. Утворення не викликають ніяких больових відчуттів, довгий час не змінюють свій розмір, не свідчать про якесь серйозне захворювання і турбують тільки тим, що виглядають не естетично. Це просто різновид вугрів, тобто косметична проблема, яку можна вирішити. Давайте розберемось з причинами, способами видалення та профілактики.

Чому з’являються міліуми навколо очей?

Як і абсолютна більшість простих шкірних захворювань, поява міліумів пов’язана з підвищеною активністю сальних залоз і закупоркою волосяних фолікул. Так, справді, ризик виникнення білих прищів під очима набагато вищий у тих, в кого жирний тип шкіри, однак це далеко не єдина причина. Неправильний догляд за шкірою, пошкодження її верхніх шарів, порушення травлення або ж дисбаланс раціону – все це може спровокувати виникнення щільних білих кульок. Відзначимо, що спеціалісти досі не дають однозначної відповіді, чому з’являються міліуми, однак є ряд факторів, на які варто звернути увагу:

 • Спадковість. Досить часто такі шкірні дефекти спостерігаються у кількох членів родини.
 • Дисфункція обміну речовин. Підвищується ризик при нестачі деяких елементів в організмі, особливо вітаміну А, що може бути наслідком хвороби або неправильного харчування.
 • Гормональні збої. Білі прищі під очима виникають в період статевого дозрівання або клімаксу у жінок.
 • Надлишковий вплив ультрафіолету. Така проблема може з’явитись у людей, які надто часто відвідують солярій або перебувають під прямим сонячними променями.
 • Використання неякісних або не правильно підібраних засобів по догляду за шкірою. Комедогенні компоненти косметики можуть забивати пори і призводити до виникнення запалень.

Іноді міліуми з’являються навіть у новонароджених дітей, що пов’язують з недосконалістю системи шлунково-кишкового тракту. З часом вони проходять і не потребують особливого лікування.

How-to-get-rid-of-milia.-Home-remedies-for-milia

Чи можна видалити білі прищі під очима самостійно?

Народними методами усунути шкірні ущільнення під очима практично неможливо – про це говорять не тільки лікарі, а й самі прихильники нетрадиційної медицини. Якщо вас турбує такий косметичний дефект рекомендуємо не займатись самолікуванням. У більшості випадків воно виявляється марною тратою грошей, часу і до того ж може мати небезпечні наслідки.

Ні в якому разі не видавлюйте і не проколюйте міліуми самостійно. Якщо занести інфекцію, залишаться рубці. Для видалення потрібне професійне обладнання і абсолютна стерильність.

Чи можуть білі шкірні ущільнення зникнути самі по собі? Спеціалісти стверджують, що дорослим людям на це сподіватись марно. Щоб позбутись цього дефекту доведеться звернутись в косметичний салон. А от у маленьких діток міліуми з часом безслідно зникають без сторонньої допомоги.  

Апаратна косметологія та способи механічного видалення

В сучасних косметичних салонах пропонують кілька методів усунення цього дефекту. Всі вони швидкі, безболісні і, головне, безпечні.

Найпростіший спосіб – механічне видалення. Прищики проколюють голкою під кутом і позбуваються від наповнення. Тут важлива повна стерильність, тому самостійно вдома цього робити ні в якому разі не можна. Ще один механічний метод – кюретаж. Використовується спеціальний інструмент – міліомакюретка, який зовні схожий на лопатку. В цьому випадку прищі видаляються разом з капсулою, що попереджує їх повторне виникнення. Однак кюретаж характеризується підвищеним травматизмом, тому можуть залишитись рубці.

Швидко і ефективно позбутись міліумів допоможе одна з процедур апаратної косметології:

 • Лазерна коагуляція. Вважається найбільш безпечної і безболісною. Промінь лазера видаляє проблемні ділянки, не зачіпаючи здорову шкіру, розташовану під ними. Лазер дезінфікує травмовані покрови і вони швидко загоюються. Через два тижні не лишається і сліду.
 • Електрокоагуляція. Вплив імпульсами змінного струму, який проникаючи в шари епідермісу, руйнує сальні пробки. Після процедури на місці прищика утворюється скоринка. За умови правильного догляду, шкіра гоїться за кілька днів.
 • Радіохвильовий метод. Безконтактний метод впливу на шкіру хвилями з високими частотами. Цей спосіб має ряд протипоказань, тому попередньо варто проконсультуватись з лікарем.
 • Кріотерапія. Застосовується якщо міліуми дислокуються на повіках, де шкіра дуже чутлива. Щільні білі утворення перед видаленням заморожують.

Чи можливо попередити просянку? Профілактика важлива всім людям з жирним типом шкіри, а також підліткам, вагітним і людям старше 47 років. Все просто – правильний догляд за шкірою і здорове харчування, нічого більше. Підбирайте хорошу косметику, не їжте багато солодкого, жирного та смаженого. Якщо ж міліуми все таки з’явились не видаляйте їх самостійно, а зверніться до спеціаліста.

Запалення, вірус, травма чи просто перевтома — вияснити причину почервоніння самостійно іноді буває дуже складно. Що робити? По можливості, потрібно відразу звернутись до лікаря, він обстежить малюка і порадить найефективніший спосіб лікування. Якщо ж візит до офтальмолога з якихось причин потрібно відкласти, зверніть увагу на супутні симптоми. Деякі з них допоможуть зрозуміти природу порушення і надати першу допомогу.

Обережно: віруси, бактерії, інфекції

Найбільш розповсюджена причина – кон’юнктивіт. Він зустрічається навіть у новонароджених. В основному виникає на фоні застуди та ГРВІ. Причина запального процесу – проникнення хвороботворних бактерій на кон’юнктиву ока, що викликає почервоніння, а згодом сльозоточивість та гнійні виділення, дратівливість і світлобоязнь. Батькам варто ретельно слідкувати за тим, щоб малюк не тягнув руки до очей та не розтирав їх, адже інфекційне захворювання заразне.

Причиною подібних симптомів може бути алергічна реакція або вірус. Самостійно починати лікування не варто. Єдине, що дозволено: промивання чаєм або трав’яними настоями – це принесе тимчасове полегшення. Медикаменти у вигляді крапель чи очної мазі може виписати тільки офтальмолог.

Травма та зорові навантаження

Спробуйте ретельно оглянути червоне око малюка. Роздратування міг викликати сторонній предмет. В такому випадку варто пам’ятати найголовніше правило: не діставати руками, а вимивати. Побачили невеличку смітинку чи вію в оці? Якщо вона знаходиться в зоні досяжності, то легко вийде зі сльозами. Прискорити процес очищення і полегшити неприємні симптоми допоможе промивання великою кількістю рідини. Зробіть настій ромашки або візьміть просто кип’ячену воду.

Після серйозної травми, падіння, удару або у випадку, якщо видалити чужорідний предмет не вдалось самостійно, дитину потрібно терміново вести до лікаря.

КЦТМГ00901

 

Щодо зорових навантажень, то це проблема дітей старшого віку. Напружене читання, перегляд телевізора або довга робота за комп’ютером призводять до почервоніння очей. Батькам потрібно створити хороші умови в робочій зоні, враховуючи вимого щодо освітлення і слідкувати за дотриманням режиму. Якщо ж білки очей у дитини червоніють дуже часто або симптом не зникає навіть після відпочинку, варто пройти обстеження.

Свербіж, припухлість та біль

Такі супутні симптоми можуть свідчити про виникнення більш серйозних захворювань, лікування яких слід починати тільки після постановки точного діагнозу.

Очі малюка не тільки почервоніли, а ще й сверблять? Так може починатись ячмінь, демодекоз повік, більмо, трахома. Припухлість свідчить про надлишок солі в організмі, підвищення внутрішньоочного тиску. Не варто виключати варіант алергічної реакції.

Лікування почервоніння очей буде залежати від причини, що викликала даний симптом. Не рекомендуємо вам підбирати медикаменти самостійно. Офтальмолог після діагностики порадить краплі, мазь або назначить цілий комплекс процедур, якщо порушення серйозне. Не зволікайте і не відкладайте візит в клініку.