Таке твердження звучить досить сумнівно, погодьтесь. Персональний комп’ютер, разом з телевізором і новітніми гаджетами, завжди лідирував в списках «головних винуватців» погіршення зору. Ось чому результати останніх досліджень стали шокуючою несподіванкою і разом з тим радісною звісткою для всіх, хто захоплюється віртуальними бойовиками або шутерами. Так, ви правильно здогадались – не всі комп’ютерні ігри здатні позитивно впливати на зір.
Якщо вам подобається бігати зі зброєю, знищувати противників і виконувати різноманітні завдання віртуального світу війни, ви можете, як вияснили вчені в результаті експерименту, покращити показники гостроти зору та поліпшити контрастну чутливість очей. Medal of Honor, Counter-strike, Call of Duty і Left 4 Dead – найпопулярніші «стрілялки», які в найближчому майбутньому можуть стати прекрасним доповненням до стандартних методів поліпшення зору.
Як добре ви відрізняєте відтінки сірого?
Прихильники шутерів мають кращу контрастну чутливість зору, тобто вони здатні відрізняти більше відтінків кольорів по яскравості. Вчені стверджують, що ігри в стилі екшн змушують зорову систему людини працювати на межі можливостей, вишукуючи у віртуальному світі приховані предмети та підказки.
Американські вчені провели цікаве дослідження, яке тривало 9 тижнів. В ньому взяли участь 22 студенти. Половина грала в Unreal Tournament 2004 і Call of Duty 2, решта в ті ігри, де зорова реакція не грає важливу роль. Після перевірки вияснилось, що в учасників першої групи здатність розрізняти відтінки сірого стала кращою на 43%. Вчені наголосили, що загалом люди, які постійно грають в шутери, на 58% мають кращу контрастну чутливість зору.
Таким чином, комп’ютерні ігри можуть виконувати роль «тренажера» для тих, хто, наприклад, відчуває труднощі під час управління автомобілем в темний час доби. Спеціальна комісія Internet Safety Technical Task Force наголосила, що вплив комп’ютерних ігор та інтернету не завжди негативний і, в більшості випадків, перебільшений.
Користь для зору чи шкода для психіки?
Ще один експеримент провели канадські вчені. В ньому взяли участь 6 людей від 19 до 31 року, які мали патології зору від народження. Протягом кількох тижнів вони грали в Medal of Honor по 2 години щодня. Результати всіх вразили. Вже в кінці першого тижня показники гостроти зору всіх учасників підвищились: вони стали краще читати дрібний шрифт, розрізняти обличчя людей, продемонстрували кращий результат під час тестування на офтальмологічній табличці.
Під час з’їзду Американської асоціації сприяння розвитку науки, керівник експериментальної групи Дафна Маурер наголосила, що користь шутерів цілком виправдана, однак не слід забувати також про шкоду, яку ігри-бойовики можуть нанести людській, а особливо дитячій психіці. У всьому варто знати міру. Учасники першого експерименту провели за іграми приблизно 50 годин, а другого – не більше 2 годин на день.
Тренуйте свої очі, однак не перенавантажуйте зорову систему, не забувайте регулярно відвідувати офтальмолога, який зможе розробити для вас ідеальний режим і дати цінні поради щодо покращення зору.