Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 19:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Оптичний когерентний томограф RTVue

 

ОКТ — оптична когерентна томографія (optical coherence tomography — OCT). Метод, що дозволяє отримати зображення (зрізи) оптично прозорих тканин. Для зондування застосовується випромінювання інфрачервоного діапазону (843 нм). Оптичні томограми містять дані про морфологічну будову тканин.

Дослідження заднього відрізка дає можливість визначити стан зорового нерва – глибину, відносну і абсолютну ширину екскавації диска зорового нерва, сітківки і прилеглого склоподібного тіла. Дозволяє багаторазово повторювати дослідження і зберігати отримані результати для відстеження динаміки патологічного процесу.

У 2006 році компанія Optovue розробила оптичний когерентний томограф, в основі якого лежить принцип спектральної інтерферометрії (Fourier domain ОСТ), що дозволило в два рази підвищити дозвіл (5 мкм в поздовжньому і 15 мкм в поперечному напрямку) і в 65 разів збільшити швидкість сканування ( 26000 А-сканів / сек) в порівнянні з аналогами. Програмне забезпечення приладу виконує дво- і тривимірну реконструкцію досліджуваної структури. Глибина сканування більше 2,5 мм для макули і 2,3 мм для диска.

Можливості спектрального томографа RTVue-100 дозволяють нам розробляти і застосовувати нові методики: динамічної каліброметріі ретинальних судин, оцінки ефективності лікування вікової макулярної дегенерації.

Ми проводимо каліброметрію при фіксуванні осі скана на стійкий об’єкт (край диска, біфуркація судини або судинне перехрещення) і міряємо ширину тіні судини на рівні шару пігментного епітелію (програма морфометрії «Distance tool»). Розрахунки швидкості кровотоку / кровонаповнення дуже важливі при лікуванні захворювань, пов’язаних з порушенням кровопостачання.

При лікуванні хворих ВМД (вікової макулярної дегенерації) ми використовуємо програми 3D-сканування з кількісної та якісної оцінки в режимах «SLO» і «En Face». У «SLO» рахуємо висоту і площу друз в поперечному перерізі, вимірюємо товщину нейроепітелія, оцінюємо комплекс пігментного епітелію і хоріокапілярів (ХК) в фовеальній області. Ділянки атрофії ХК видно як зони білого кольору.

Існують відмінності морфометричних показників і характеру змін хоріокапіллярного шару на ранній і проміжній стадіях ВМД.

Прогресування захворювання з розвитком проміжної стадії супроводжується достовірним збільшенням висоти, площі поперечного перерізу друз, зниженням товщини хоріокапілляріса, нейро- і пігментного епітелію, появою на ОКТ ознак атрофії хорікапілярного шару відповідно локалізації друз.

Морфометричні характеристики ранньої і проміжної стадій ВМД (протікає у формі м’яких друз) враховуються нами в моніторингу перебігу ВМД і ефективності лікування.

КЛІНІЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ОПТИЧНОГО КОГЕРЕНТНОГО ТОМОГРАФА RTVUE (OPTOVUE):

  • макулярного розриву
  • епіретинальної мембрани
  • сенільної макулярної дистрофії
  • субретинальної неоваскулярної мембрани
  • макулярного набряку
  • глаукоми (по товщині шару нервових волокон сітківки)
  • ретиношизиса
  • центральної серозної ретинопатіі
  • поразок зорового нерва.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Записатися на прийом

Записатися на прийом

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Оцініть нашу роботу

Обов'язкове поле

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена