Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 18:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Темнота допоможе вилікувати «ліниве око»

Темнота допоможе вилікувати «ліниве око»

Темнота допоможе вилікувати «ліниве око»

Амбліопія або синдром «лінивого ока» виникає у 8-10% дітей. Ця патологія не пов’язана з органічними змінами очного яблука, однак якщо залишити її без уваги і не лікувати, можлива повна втрата зору. Для того щоб вияснити, яке ж лікування ,буде найбільш ефективним вчені проводять численні дослідження. Деякі з них, незважаючи на скептичне ставлення опонентів, вважають, що ніяке медичне втручання чи корекція не можуть зрівнятися по ефективності з терапією темнотою. Про те, що це за методика і який механізм її дії поговоримо далі.

Перезавантаження зорової системи

Спеціалісти канадського університету Дональд Мітчел і Кевін Даффі вивчали зміни стану зорової системи котенят з амбліопією. Тварин розміщували в кімнаті без світла, після чого, як виявилось, їх зір поступово повністю відновлювався.

Вчені впевнені, що перебування в абсолютній темряві змушує зорову систему так би мовити повертатись до початкового етапу свого розвитку. Не завжди, але в деяких випадках, банальне вимкнення світла дозволяє повністю відновити зорові функції.

Подальше вивчення дозволило вияснити, що нейрофіламенти, які стримують розвиток зорової системи на одному рівні, відключаються після вимкнення світла. Відбувається своєрідне перезавантаження з автоматичним виправленням помилок.

«Так діє методика підвищення пластичності діяльності мозку, яка дозволяє усунути патологію без медичного втручання чи прийому лікарських препаратів. В мозку людини, яка опиняється в повній темноті, відбувається «скидання параметрів». Це приводить до повного відновлення зору» – так пояснює Кевін Даффі механізм дії методики.

Lazy-Eye

Ефективність терапії темнотою

Відповідно до статистичних даних, від амбліопії страждає 4% населення Землі. Найчастіше вона виникає у пацієнтів, які мали певні патології розвитку зорової системи з народження. Поширеність цієї хвороби змушує науковців проводити все нові і нові дослідження. До терапії темнотою деякі медики ставляться скептично, однак вона вважається досить перспективною для лікування людей віком до 35 років.

Незважаючи на те, що методика здається надзвичайно простою у використанні, застосовувати її самостійно, намагаючись вилікувати «ліниве око» в домашніх умовах, не рекомендується. По-перше, потрібно обов’язково вияснити причину виникнення патології. По-друге, абсолютну темряву можна створити лиши в спеціальних умовах.

Найчастіше, причиною амбліопії є косоокість. При порушенні бінокулярного зору, тобто коли одне око бачить гірше і мозок не може з’єднати отримані зображення в стереоскопічний образ, основне навантаження переноситься на здоровий орган. Хворе око з часом повністю втрачає свої функції.

Спеціалісти рекомендують регулярно відвідувати офтальмолога з малюками, починаючи з 5-6 місяців. Вже з цього віку можна виявити такі захворювання, як косоокість, астигматизм, далекозорість і короткозорість. Впевнившись, що повна темнота не принесе шкоди здоров’ю і не вплине на психічний стан, лікар може назначити подібну терапію, щоб «перезавантажити» зорову систему і вилікувати «ліниве око».

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена