Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 18:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Що робити, якщо у дитини почервоніли очі

Що робити, якщо у дитини почервоніли очі

якщо у дитини почервоніли очі

Запалення, вірус, травма чи просто перевтома – вияснити причину почервоніння самостійно іноді буває дуже складно. Що робити? По можливості, потрібно відразу звернутись до лікаря, він обстежить малюка і порадить найефективніший спосіб лікування. Якщо ж візит до офтальмолога з якихось причин потрібно відкласти, зверніть увагу на супутні симптоми. Деякі з них допоможуть зрозуміти природу порушення і надати першу допомогу.

Обережно: віруси, бактерії, інфекції

Найбільш розповсюджена причина – кон’юнктивіт. Він зустрічається навіть у новонароджених. В основному виникає на фоні застуди та ГРВІ. Причина запального процесу – проникнення хвороботворних бактерій на кон’юнктиву ока, що викликає почервоніння, а згодом сльозоточивість та гнійні виділення, дратівливість і світлобоязнь. Батькам варто ретельно слідкувати за тим, щоб малюк не тягнув руки до очей та не розтирав їх, адже інфекційне захворювання заразне.

Причиною подібних симптомів може бути алергічна реакція або вірус. Самостійно починати лікування не варто. Єдине, що дозволено: промивання чаєм або трав’яними настоями – це принесе тимчасове полегшення. Медикаменти у вигляді крапель чи очної мазі може виписати тільки офтальмолог.

Травма та зорові навантаження

Спробуйте ретельно оглянути червоне око малюка. Роздратування міг викликати сторонній предмет. В такому випадку варто пам’ятати найголовніше правило: не діставати руками, а вимивати. Побачили невеличку смітинку чи вію в оці? Якщо вона знаходиться в зоні досяжності, то легко вийде зі сльозами. Прискорити процес очищення і полегшити неприємні симптоми допоможе промивання великою кількістю рідини. Зробіть настій ромашки або візьміть просто кип’ячену воду.

Після серйозної травми, падіння, удару або у випадку, якщо видалити чужорідний предмет не вдалось самостійно, дитину потрібно терміново вести до лікаря.

КЦТМГ00901

 

Щодо зорових навантажень, то це проблема дітей старшого віку. Напружене читання, перегляд телевізора або довга робота за комп’ютером призводять до почервоніння очей. Батькам потрібно створити хороші умови в робочій зоні, враховуючи вимого щодо освітлення і слідкувати за дотриманням режиму. Якщо ж білки очей у дитини червоніють дуже часто або симптом не зникає навіть після відпочинку, варто пройти обстеження.

Свербіж, припухлість та біль

Такі супутні симптоми можуть свідчити про виникнення більш серйозних захворювань, лікування яких слід починати тільки після постановки точного діагнозу.

Очі малюка не тільки почервоніли, а ще й сверблять? Так може починатись ячмінь, демодекоз повік, більмо, трахома. Припухлість свідчить про надлишок солі в організмі, підвищення внутрішньоочного тиску. Не варто виключати варіант алергічної реакції.

Лікування почервоніння очей буде залежати від причини, що викликала даний симптом. Не рекомендуємо вам підбирати медикаменти самостійно. Офтальмолог після діагностики порадить краплі, мазь або назначить цілий комплекс процедур, якщо порушення серйозне. Не зволікайте і не відкладайте візит в клініку.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена