Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 18:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Порушення зору і патології

Порушення зору і патології

Порушення зору і патології

Якщо порушення функцій оптичного апарату у більшості звичайних людей зустрічаються відносно рідко, то в тих, хто старше 90 років процент захворюваності досить великий. Їх діагностують у кожного третього.

Варто зазначити, що погіршення зору – це, безсумнівно, один із тих факторів, які призводять до зниження функціональних можливостей людини похилого віку: збільшується ризик отримання травми чи падіння, суттєво знижується рівень рухливості і можливості самостійного виконання повсякденних справ. Здебільшого всі старші люди потребують сторонньої допомоги і не в останню чергу саме через те, що вони не можуть добре бачити.

Науковець Хелена Курт висунула теорію, що порушення деяких функцій зорової системи пов’язане окрім всього іншого з появою соматичних і психічних відхилень, а також розвитком серйозних захворювань та їх подальших ускладнень. Для того щоб її підтвердити, було проведене крос-секційне дослідження, під час якого було опитано і обстежено понад 291 тис. пацієнтів. Всі вони звертались в медичні заклади різних міст Шотландії зі скаргами на порушеннями зору і їх вік перевищував 65 років.

pills копия

Вплив патологічних станів на зір

Дослідники відзначили, що в більшості випадків проблеми з зором спостерігались у жінок та людей, чий вік перевищував 80 років. Порівнявши цю групу пацієнтів зі здоровими людьми, виявили, що в них частіше зустрічались наступні захворювання:

  • гіпертонія – на 40%;
  • розсіяний склероз – на 33%;
  • цукровий діабет з ускладненнями – на 27%.

Також слід згадати про психічні розлади. Найбільш розповсюдженими виявились:

  • депресія – в 18,2% випадків;
  • зловживання психотропними препаратами – 12,9%;
  • відхилення в навчанні – 0,5%;
  • булімія або анорексія – 0,5%.

Взагалі в результаті дослідження було виявлено понад 25 патологічних станів, пов’язаних з порушеннями зору. Вчені погоджуються, що однократний експеримент не може на 100% підтвердити взаємозв’язок між деякими патологіями і зниженням зорових функцій, однак сам факт його наявності не піддається сумніву. В першу чергу, варто згадати про розсіяний склероз, при якому в 70% клінічних випадків у пацієнтів розвивається неврит оптичного нерва, а також найбільш поширене захворювання – цукровий діабет, при якому з’являються ускладнення у вигляді ретинопатії. Після інсульту зір страждає в 30% випадків.

Той факт, що серед пацієнтів цієї групи частіше зустрічається гіпертонічна хвороба (55,6%), ішемічна хвороба серця (28,8%), цукровий діабет (25,9%), вчені пояснюють зниженням рухливості та фізичної активності.

Поради людям старшого віку

Дуже важливо, щоб люди похилого віку слідували рекомендаціям щодо образу життя. Зниження зорових функцій незмінно приводить до обмеження фізичних можливостей. У них погіршується харчування, так як людина, що погано бачить, не в змозі готувати собі хороші повноцінні страви. Згодом виникає ізоляція високого рівня.

Часто у людей з цієї групи розвиваються депресивні стани. Дослідники запропонували проводити оцінку по спеціальній шкалі, яка дала б змогу виявити патологічні зміни настрою на ранніх стадіях у пацієнтів з порушеннями зору.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена