Графік прийому

Понеділок - Субота

з 08:30 до 18:00

Неділя

Вихідний

Контакт-центр

Понеділок - П'ятниця

з 08:00 до 18:00

Субота

з 08:00 до 18:00

Навіть невеликі дози алкоголю можуть стати причиною дорожньої аварії

Навіть невеликі дози алкоголю можуть стати причиною дорожньої аварії

Навіть невеликі дози алкоголю можуть стати причиною дорожньої аварії

«Випив? Не сідай за кермо!» – це не рекомендація, а непорушне правило, якого повинні дотримуватись всі водії без винятку. На жаль, багато хто іноді дозволяє собі зробити виняток. Така легковажність дуже часто призводить до катастрофічних наслідків і справа навіть не в адекватності поведінки, а в реакції організму на алкоголь, яку ніхто не в змозі проконтролювати. Пам’ятайте, небезпека присутня навіть якщо ви добре себе почуваєте і здається, що випили зовсім трошки.

Офтальмологи нещодавно зробили ще одне попередження та оприлюднили результати досліджень, які демонструють, що невеликі дози алкоголю також можуть вплинути на реакцію людини за кермом, а точніше – спровокувати різні візуальні дефекти і погіршити зір. Рекомендуємо вам ознайомитись з висновками лікарів і віднині не порушувати одне з найголовніших правил.

Алкоголь погіршує оптичну якість видимого зображення

Спеціалісти з університету Гранади провели дослідження, результати якого були опубліковані в «Journal of Ophthalmology». В ньому взяли участь 67 охочих. Вчені оцінювали якість ретинального зображення та чіткість зору в сутінках після вживання алкоголю. Оцінку видимості в умовах поганого освітлення робили за допомогою візуального тесту, відомого під назвою «галометр», який дозволяє підрахувати кількість ореол навколо яскравих об’єктів та оточуючих предметів. Місткість алкоголю визначали аналізатором дихання.

Проаналізувавши отримані результати, дослідники стверджують, що вживання міцних напоїв підвищує відчуття гало (поява кругів та яскравих кіл навколо об’єктів), а також призводить до інших візуальних порушень в нічний час. Варто підкреслити, що відхилення спостерігались у всіх, у кого вміст алкоголю перебільшував 0,25 мг/літр – показник максимально прийнятної норми для водіння.

enterprise_commuter_programs

Спеціалістам вдалось встановити причину появи подібних порушень. Річ у тім, що етанол здатен проникати в сльозову рідину і порушувати її цілісність. Зовнішній шар, що покриває око, руйнується, так як під дією алкоголю відбувається випаровування води. Таким чином якість зображення, що формується на сітківці, значно погіршується.

Сутінки – найнебезпечніший період для водіння

Більшість вечірок і святкувань відбувається ввечері. А як ви думаєте, коли найчастіше стаються аварії за участю нетверезих водіїв? Правильно, теж ввечері.

Саме в період сутінок з’являється багато факторів, які можуть вплинути на гостроту зору водія і стати причиною аварії:

  • недостатнє освітлення;
  • засліплення фарами зустрічних автомобілів;
  • втома та порушення сприйняття кольорів.

Керівник проведеного дослідження Хосе Хуан Кастро, що викладає в університеті Гранади, впевнений: наслідки вживання алкоголю в подібних умовах можуть бути катастрофічними. Ефект гало може завадити водію побачити знак чи помітити пішохода. Подібні візуальні порушення з’являються у всіх водіїв, в кого доза алкоголю перевищує допустимі 0,25 мг/л. Результати експерименту, безперечно, дуже цінні. Прийміть їх до уваги і будьте розважливими, сідаючи за кермо.

Поділитися статтею

Прочитайте також

Записатися на прийом

Як до нас дістатися

Від метро «Почайна» («Петрівка»)

Від метро «Лівобережна»

Від метро «Дарниця»

Від метро «Лісова»

Дякуємо!

Ваша заявка відправлена