Відпочинок у лісі або біля водойми – ідеальний варіант проведення вихідних. Якщо ви згодні з цим твердженням і не втрачаєте жодної нагоди вирватися із задушливого міста на природу, ця стаття вам стане у пригоді, адже крім безсумнівної користі та безлічі приємних моментів, там чекає ще й небезпека у вигляді різноманітних комах.

 

Мухи, комарі, мошкара, ґедзі, бджоли, оси – їхні укуси не лише неприємні самі по собі, а й можуть викликати алергійні реакції з досить серйозними наслідками, такими як утруднення дихання, набряки, погіршення слуху та зору.

 

Одне з найнеприємніших явищ – укус в очі. Це може статися під час ходьби або поїздки на велосипеді. Спочатку здається, що в око просто потрапив пил або якась смітинка, з’являється свербіж і бажання постійно його терти. Найчастіше кусає мошка, яка хоч і маленька за розміром проте може спричинити значне погіршення самопочуття. Спочатку око починає свербіти, сльозитися, згодом воно червоніє, набрякає, інколи повністю запливає. Якщо ж у вас є алергія на укуси комах, то цілком можлива поява задишки, запаморочення, болю в ділянці грудей та підвищення температури.

Що робити, якщо комаха вкусила в око?


Після того, як мошка випадково потрапила в око, його відразу хочеться потерти. Цього робити в жодному разі не можна. Ось рекомендації, які ви маєте пам’ятати:

  • Перше правило – не чухати око після укусу. Цим ви можете ще більше погіршити ситуацію.
  • Промийте водою і переконайтеся, що комаха, яка вас вкусила, не залишилася на слизовій оболонці.
  • Після цього прийміть за можливості будь-який антигістамінний препарат.
  • Місце укусу з метою дезінфекції та зменшення свербежу можна протирати ватною паличкою, змоченою в содовому розчині або оцті. При цьому стежте, щоб засіб не потрапив на слизову оболонку, адже це спричинить опік.
  • Від припухлості та набряку добре допомагає сира картопля. Відріжте шматочок і покладіть на заплющене око або натріть на тертку, загорніть у марлю і прикладайте до місця укусу.
  • Ви можете скористатися протизапальними очними краплями або мазями, хоча без попередньої консультації з офтальмологом самолікуванням краще не займатися.

Якщо неприємні симптоми з часом не зникають, то обов’язково зверніться до лікаря. Як профілактику рекомендується завжди брати з собою на природу спреї або креми від комах.