В ті часи, коли телевізорів ще не було, найбільшим ворогом зору вважались книги. Сьогодні цей список поповнився і загроз стало набагато більше. Як ви думаєте, яка з них найбільша? Ні, це не екран телевізора і не монітори комп’ютерів. Щодня наші очі змушені витримувати колосальні навантаження, однак найбільшу шкоду приносять смартфони. Вони завжди під рукою, у кишені, чи в сумці. Це і книга, і фотоапарат, і комп’ютер – функціональність «розумних телефонів» така ж висока, як і рівень їх небезпеки. Далі пояснимо чому.

 

На відміну від телевізора чи комп’ютера, смартфон ми тримаємо в руках, тобто максимальна відстань від очей при їх використанні критично скорочується. Погодьтесь, тримати гаджет на витягнутій руці не зручно. Щоб роздивитись дрібний шрифт на порівняно маленькому екрані, ми підносимо смартфон занадто близько до обличчя.

 

Давайте проведемо невеличкий експеримент. Подивіться на свій вказівний палець обома очима з відстані 10 см. Відчуваєте дискомфорт? Це тому що м’язи очей перенапружуються. На відстані 20-30 см навантаження знижується, однак все ж таки залишається високим. Постійно використовуючи смартфон, ми до нього звикаємо. В цьому найбільша проблема – саме через цю звичку, очі розучуються фокусуватись на віддалених предметах, що приводить до розвитку короткозорості.

Компактність, мобільність та універсальність смартфонів робить їх дуже зручними для використання де завгодно і коли завгодно. Безліч корисних і не дуже додатків, а також постійний доступ до інтернету – все це полегшує роботу, допомагає в повсякденному житті і на відпочинку. Є люди, які і 5 хвилин не можуть прожити без телефона. Ви не настільки залежні від нього? А скільки часу в день ви проводите зі смартфоном в руках? Погортали стрічку новин в соціальних мережах, перевірили пошту, відписали друзям, почитали щось цікаве – все це вже давно стало звичними справами. Ви навіть не задумуєтесь, що весь цей час очі відчувають високу напругу.  А як часто ви звертаєте увагу на освітлення та яскравість екрану? Адже погане освітлення під час читання – ще один крок до поганого зору.

 

Навіть розуміючи всі описані вище небезпеки, ви не зможете повністю відмовитись від використання смартфону. І не потрібно цього робити. Для того, щоб новітні технології не зашкодили очам, важливо знати і виконувати основні правила.

 

Ось список рекомендацій, які варто запам’ятати:

  • Намагайтесь не використовувати смартфон в темноті. Якщо ви збираєтесь довго щось читати, дивитись чи хочете посидіти в інтернеті, увімкніть світло.
  • Тримайте пристрій далі від обличчя. В ідеалі потрібно зберігати відстань 20-30 см.
  • Не забувайте час від часу відводити очі від екрана і дивитись вдалину, знімаючи напруження очей. Читаючи щось на смартфоні, обов’язково робіть перерви.
  • Не забувайте кліпати. Зазвичай це відбувається мимовільно, однак під час високого напруження, реакція очей може сповільнитись.
  • Якщо є можливість виконати якусь дію не на смартфоні, обов’язково використайте її. Пошук інформації, перегляд документації та інші довготривалі процеси краще робити на ПК.