Жирні кислоти попередять дистрофію макули у людей похилого віку

2-3 жменьки горіхів в тиждень допоможуть попередити розвиток вікової сліпоти. Вчені з університету Сіднея запевняють, що присутність достатньої кількості Омега-3 жирних кислот в меню, допоможе попередити дегенерацію макули у людей похилого віку, яка в більшості випадків приводить до втрати зору.

Найрозповсюдженіша причина сліпоти в розвинутих країнах

Ще 30 років тому це було досить рідкісне захворювання. На даний момент, згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, макулярна дегенерація є однією з найчастіших причин сліпоти та поганого зору у пацієнтів старшої вікової групи. Це хронічне дегенеративне порушення виникає в основному у людей після 50 років. Офіційні статистичні дані підтверджують, що розповсюдженість цієї патології в світі становить 300 на 100 тис. населення.

В розвинених країнах вікова макулярна дегенерація, як причина погіршення та втрати зору, займає третє місце в списку очних патологій після глаукоми та діабетичної ретинопатії.

Це небезпечний стан, при якому відбувається поступове зниження або втрата центрального зору як наслідок дегенерації з віком клітин очного дна або появи новоутворених кровоносних судин з надзвичайно тонкими та ламкими стінками, що часто кровоточать.

Точна причина захворювання не відома. Чому воно розповсюджене саме в розвинених країнах? Припускають, що патологічні зміни спричинили зовнішні фактори оточуючого середовища (сонячна радіація, випромінювання) та негативний вплив сучасного стилю життя (постійні стреси, погане харчування). Проблема надзвичайно актуальна, адже лише у Великій Британії є біля 500 тис. людей з таким захворюванням, половина з них вже повністю або частково втратила зір. В США 10% осіб віком від 65 до 75 років і 30% старше 75 років втратили центральний зір по причині ВМД.

o1mega-3

 

Зміна дієти — спосіб зберегти зір

Вчені з австралійського університету Сіднея вияснили, провівши нове дослідження, що 2-3 порції горіхів щотижня можуть через 10 років врятувати від розвитку вікової макулодистрофії. Ризик знижується на цілих 35%. Якщо, хоча б раз в тиждень їсти рибу, то ймовірність виникнення патологічних змін зменшується на 31%. В рамках іншого експерименту, вчені виявили, що люди, які регулярно вживають оливкову олію (понад 100 мл в тиждень) набагато рідше звертаються до офтальмолога з таким порушенням.

Науковці експериментально довели, що при регулярному вживанні жирних кислот, які містяться в деяких групах продуктів, вони ефективно захищають очі, знижуючи рівень запалення і перешкоджаючи утворенню жирових бляшок в артеріях. Крім того, як виявилось, кислотам Омега-3 під силу призупинити утворення нових патологічних кровоносних судин, що пошкоджують сітківку. Цей процес пов’язаний з нестачею кисню.

В журналі Archives of Ophthalmology були опубліковані результати дослідження. Автор їх прокоментував наступним чином: «Зроблені відкриття дозволили підтвердити попередні припущення про вплив полінасичених жирних кислот Омега-3 на зір. Достатнє вживання риби та горіхів, де вони містяться найбільше, захищає зорову систему людини від виникнення вікової дегенерації макули». На цьому етапі експерименти не зупиняться. Потрібно переконатись і науково підтвердити, що зміна дієти або включення в раціон дієтичних добавок – це достатня міра для профілактики, тобто попередження і сповільнення розвитку макулодистрофії людей похилого віку.

Новые статьи: