Пацієнтам з глаукомою допоможуть контактні лінзи

Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, глаукома – одне з тих захворювань, яке найчастіше призводить до сліпоти при відсутності своєчасного лікування. Більше 5 млн. людей в світі вже втратили зір в результаті цієї хвороби, а це становить 13% від всіх сліпих. Підкреслимо, що глаукома – це не одне, а група захворювань, які об’єднані спільним симптомом – підвищенням внутрішньоочного тиску. Це напряму пов’язано з порушенням відтоку або ж збільшенням кількості рідини всередині ока.

Найбільш розповсюджений метод ліквідації загрози – регулярно закапувати очні каплі. Медикаменти досить ефективні на початковій стадії, однак найбільша проблема в тому, що пацієнти повинні чітко дотримуватись режиму. Як показує практика, не всі і не завжди можуть себе контролювати. Для лікування глаукоми не достатньо пройти короткий курс, потрібно протягом життя щодня в певні години закапувати спеціальні препарати, які будуть зменшувати синтез нової рідини або полегшувати її відтік. Саме від того, наскільки ретельно дотримується розроблена лікарем схема, залежить перебіг захворювання.

Нещодавно науковці реалізували досить цікавий проект. Вони розробили контактні лінзи для лікування глаукоми. Застосовуючи їх, хворі можуть забути про очні каплі та не турбуватись про дотримання схем прийому ліків. Яким чином діє унікальна технологія розповімо далі.

contact-lenses-min

Контактні лінзи з наноалмазами

При традиційному закапуванні, частина медикаментів виводиться з сльозами і разом з кліпанням вій. Такий мимовільний «витік» приводить до того, що пункту призначення досягає лише 5% необхідних речовин. Всі пацієнти розуміють ризики розвитку глаукоми, однак багато з них зізнаються, що самі забувають вчасно закапувати препарати. Застосування «залпового» методу прийому призводить до надмірного використання медикаментів і, відповідно, зайвих витрат. Таким чином, винайдення способу контролю прийому антиглаукомних ліків було завжди одним з пріоритетних завдань в офтальмології.

Науковці після неодноразових експериментів виявили, що наноалмази – побічний продукт процесу обробки алмазів, здатні зв’язувати антиглаукомні препарати широкої дії і з часом вивільняти їх. З них виготовили унікальні контактні лінзи. При контакті з наноалмазними лінзами, речовини лікарського засобу зв’язувались і поступово вивільнялись під дією ферменту сльозової рідини лізоциму. Іншими словами, після того як пацієнт одягає лінзи, наноалмази в них починають випускати препарат із заданою швидкістю.

Це революційне відкриття може стати новим кроком в методиці лікування глаукоми на початкових стадіях і значно полегшити життя пацієнтів, які змушені постійно себе контролювати. Цей спосіб дозволяє уникнути «витоку» та зайвої витрати медикаментів, покращити їх засвоюваність і допомогти постійно підтримувати внутрішньоочний тиск в нормі.

Новые статьи: