Навіщо носити окуляри поверх контактних лінз?

Якщо одягнути контактні лінзи з від’ємним показником від 5 до 28 діоптрій, а поверх них окуляри з позитивним склом, то можна досягнути ефекту телескопії. Таким способом зображення на сітківці ока збільшується до стану комфортного бачення. Використання окулярів разом з контактними лінзами  — справжнє спасіння для людей, у яких патологія зору полягає у поєднанні пресбіопії і аметропії.

GOC – популярна тенденція

В деяких кругах з’явилось таке поняття, як GOC, що розшифровується: «Glasses Over Contacts» — з англійської «окуляри поверх лінз». За кордоном подібна тенденція набирає все більшої популярності, що на думку багатьох психологів відноситься до своєрідної форми фетишизму.

Телескопічна система допомагає легко досягнути збільшення видимого зображення в 1,5-2,2 рази, а також покращити гостроту зору в 1,5-3,5 рази. Це рятує людей, у яких інвалідність по зору, однак істинні фанати тенденції GOC переслідують дещо інші цілі. Перш за все, для них має значення товщина скла окулярів і лінз: чим вона більша, тим краще. Підбирається специфічна комбінація: сильні мінусові окуляри з позитивними контактними лінзами. Не відлякує навіть наявність побічних ефектів при використанні подібної системи, таких як розмиття периферії та зменшення розмірів предметів.

В країнах СНД така методика для лікування пресбіопії застосовується рідко, так як і контактні лінзи, і окуляри коштують досить дорого. Пацієнти, які отримують інвалідність по зору – це здебільшого люди похилого віку, які не мають потрібної суми грошей і не вміють користуватись контактними лінзами. Рух прихильників GOC популярний в Європі та США. Там існують навіть спеціальні клініки і фірми, що виготовляють та підбирають лінзи окулярів більшої сили.

ДЛЯ СТАТЬИ

Чим товстіші лінзи, тим краще

З точки зору психології це можна вважати порушенням. У прихильників GOC виникає непереборне бажання носити великі та важкі сонцезахисні або коригуючі окуляри, а також особлива прихильність до людей, що їх носять. Наприклад, деяких чоловіків-фанатів GOC надзвичайно приваблюють дівчата, що носять товсті і великі окуляри, хоча самі вони подібну оптику не використовують. Існують навіть спеціальні сайти знайомств та форуми, де спілкуються люди зі схожими вподобаннями.

Багато хто вважає, що прихильники GOC виглядають круто, стильно і впевнено, а дівчата в товстезних окулярах – по-особливому сексуальні та привабливі. Люди, що носять контактні лінзи разом з окулярами отримують задоволення від того, що привертають увагу оточуючих.

Слід відмітити, що гіперкорекція негативно впливає на самопочуття і з часом погіршує зір. Незважаючи на те, що фанати GOC витрачають чималі суми грошей для того, щоб заховати очі за товстими лінзами окулярів, не всі вони використовують правильно підібрані системи.

Новые статьи: