Електронні гаджети на варті здоров’я очей користувачів ПК

Як ви думаєте, комп’ютер може зіпсувати здоров’я очей? Більшість відповість, що так. На жаль, навіть статистичні дані не вселяють оптимізму: кожен 5 користувач ПК носить окуляри. Кількість різних гаджетів постійно зростає, а вік, з якого люди починають ними користуватись знижується. Вчені стверджують, що діти і дорослі проводять біля моніторів близько 90% часу. Зважаючи на це, кожен повинен знати норми і елементарні правила гігієни зору.

Мало хто розуміє, що основна причина погіршення зору – не сам комп’ютер, а неправильне його використання. Звичайно монітор впливає на очі, однак вирішальне значення має те, як людина з ним працює. Чи стежите ви за збереженням відстані від очей до екрана? Як часто ви робите перерви в роботі і даєте очам відпочити? Є точні рекомендації щодо роботи з ПК. Якщо ви не в змозі слідкувати за їх дотриманням самостійно, вам прийдуть на допомогу, як це не дивно, сучасні технології.

Дотримуватиcь дистанції допоможе I-CARE

Як показує практика, змусити людей слідкувати за тим, щоб очі знаходились на рекомендованій відстані від екрана ПК, складно. Працюючи, граючись, або «зависаючи» в соцмережах, як дорослі, так і діти мимоволі нахиляються і занадто наближаються до монітора.

iStock_000009175043Small

Офтальмологи радять не порушувати рекомендовану відстань, яка становить 50 см.

Вчені розробили електронний датчик, оснащений далекоміром, який відстежує відстань і «нагадує» користувачу, коли він занадто близько нахиляється. Пристрій отримав назву I-CARE, що в перекладі означає «я дбаю». Він отримав перемогу на конкурсі Liton Award і був визнаний кращою розробкою.

Принцип роботи досить простий:

  • Пристрій встановлюється на корпус монітора.
  • За допомогою інфрачервоного далекоміра гаджет відстежує відстань від очей до екрана.
  • Коли дистанція зменшується, користувач починає бачити розмите зображення. Після того як він відхилиться, картинки відображаються в звичному режимі.

Науковці впевнені, що такий «електронний вихователь» зможе швидко привчити користувачів слідкувати за дотриманням правил гігієни зору. Це безперечно допоможе зберегти зір, особливо тим, хто вже змушений носити окуляри.

Новые статьи: