Що робить людина з поганим зором, коли потрібно роздивитись детальніше якийсь предмет? Одні примружуються, інші відтягують край ока або ж дивляться вдалечінь, нахиливши голову. З часом це перетворюється на погану звичку. Навіть невелика ступінь короткозорості потребує корекції, однак не всі хочуть носити окуляри чи використовувати контактні лінзи.

 

Як діють миттєві способи короткочасного «покращення зору» і чому їх постійне використання може бути небезпечним, розповімо в даній статті.

Чому ми мружимось?

Взагалі, прикривати очі для обмеження кількості світла, що потрапляє на сітківку вважається нормальною захисною реакцією. Однак, якщо при звичайному освітленні людина примружується, щоб краще бачити – це вже безсумнівна ознака порушення роботи оптичної системи.

 

Справа в тому, що коли повіки прикривають огляд для частини зіниці, починає діяти той самий принцип, що спрацьовує при спогляданні об’єктів через щілину. По суті, мружачись, ми змінюємо розміри щілини і таким чином можемо регулювати гостроту зору. Однак, по-перше повіки можуть прикривати огляд тільки зверху та знизу, а по-друге будуть заважати вії. Тому ефект такого покращення зору досить неоднозначний. Чіткість зображення покращується не набагато, а через те що світло змушене проходити через вії можливі деякі спотворення.

Дивитись спідлоба, щоб краще бачити

Досить розповсюджений спосіб «покращення» зору. Зазвичай його використовують хитрі діти, яким наказують не мружитись. Людина нахиляє голову і дивиться спідлоба, тобто очі спрямовуються вверх, але через нахилену голову дивиться вперед. Покращення зору теж пов’язане з принципом споглядання через щілину, однак дає значно менший ефект, тому що закривається тільки верхня частина зіниці.

Навіщо відтягувати край ока

Люди, у яких порушена робота оптичної системи, досить часто застосовують такий метод: край ока відтягується до скроні і при цьому чіткість зображення покращується. Це найбільш «дієвий» метод миттєвої корекції зору, однак він вважається найбільш небезпечним. Справа в тому, що крім принципу створення щілини при відтягуванні ока відбувається тиск повік безпосередньо на рогівку. Варто зазначити, що рогівка досить пластична і якщо вона постійно піддається такому впливу, то з часом змінює свою форму. Це ж добре, подумаєте ви, адже саме це роблять під час корекції зору лазером. Так, однак на відміну від лазерної корекції, в даному випадку рогівка відновить свою форму відразу після того, як тиск повік на неї зупиниться. Крім цього, постійний такий вплив на неї може призвести до її пошкодження.

 

Якщо вам знайомі вищеперераховані способи «покращення» зору і ви їх часто застосовуєте, варто звернутись до лікаря і підібрати відповідну корекцію, так як всі вони пов’язані з обмеженням поля зору, а в кінцевому результаті зі спотворенням візуального сприйняття навколишнього світу.