Найпростіша і водночас найбільш дієва порада, щодо покращення зору і підтримки здоров’я очей – щодня гуляти на свіжому повітрі. Про це вам скаже будь-який спеціаліст і обов’язково порекомендує офтальмолог на прийомі. Той факт, що прогулянки приносять тільки користь організму, ніхто не ризикне заперечити. А як щодо бігу? Чи однаковий вплив на очі мають ці види активності?

 

Мало хто розуміє, яким чином перебування на свіжому повітрі взагалі здатне вплинути на зорову систему. Все просто: один з найголовніших принципів тренування очей – розглядання об’єктів та предметів, які знаходяться на різних відстанях. Під час прогулянки мозок людини намагається отримати якомога більше інформації і фіксує все навкруги, щоб не пропустити раптом якусь перепону на шляху чи загрозу. Ясно, що основним каналом отримання такої інформації будуть очі. Ось чому прогулянки вважаються корисними для зору, адже вони мимоволі тренують всі м’язи очей. Тут, було б логічно припустити, що біг здатен зробити ці вправи для очей ще інтенсивнішими.

Як впливає біг на зір?

Це питання зацікавило вчених з Каліфорнійського університету. Вони провели ряд експериментів, щоправда, поки тільки на мишах. Однак результати досліджень порадували: науковці довели, що біг допомагає позбутись амбліопії. Після регулярних тренувань «ліниве око» активувалось. Більше того, вчені повідомили, що завдяки такому явищу, як нейропластичність, відбулось повне відновлення зруйнованого ланцюжка нейронів і очі мишей стали абсолютно здоровими.

 

Поки що не можна стверджувати зі 100% впевненістю, що біг буде мати такий самий цілющий вплив на зорову систему людини, адже вона влаштована значно складніше. Експерименти продовжаться, але вже зараз можна додати ще один незаперечний плюс регулярних пробіжок — тренування зору.