Ми неодноразово вже писали як важливо захищати очі від сонця і давали рекомендації, щодо вибору якісних окулярів та використання головних уборів в літній період. Тим не менше, не варто забувати про користь та цілющий вплив сонячного світла. Якщо знати основні правила і дотримуватись рекомендацій, можна значно покращити зір, а також оздоровити організм і наповнити його енергією – це, погодьтесь, точно нікому не завадить.

 

Про цілющу дію сонця на очі відомо з давніх-давен. В Індії та Китаї вірили: якщо дивитись на захід та схід сонця, гострота зору покращується. Науковці пояснюють це прискоренням фотохімічних та обмінних процесів в сітківці ока. Так звана «сонячна зарядка» дозволяє зняти напруження та втому. Роблячи спеціальні вправи, можна покращити акомодацію, тобто здатність очей пристосовуватись до бачення предметів на різних відстанях. Візьміть це до уваги, якщо у вас астигматизм, короткозорість чи далекозорість. Головне пам’ятати найважливіше правило: дивитись на сонце можна тільки зранку або ввечері.

Проводьте «сонячну зарядку» не пізніше, ніж через декілька годин після сходу сонця або коли воно заходить, інакше ризикуєте отримати опік і зіпсувати зір. Не порушуйте це правило ні в якому разі, щоб ефект не вийшов зворотнім.

Ось декілька простих вправ:

  • Схід та захід. Міцно стисніть повіки і поверніть обличчя до сонця. Нахиліть голову вправо і вліво, щоб розім’яти шию. На декілька секунд відкрийте очі, дивлячись прямо на сонце і швидко відведіть погляд. Повторіть 5-6 разів.
  • Сонячний душ. Для виконання цієї вправи вам знадобиться крислатий капелюх або бейсболка. Закрийте очі, зніміть капелюх і підставте обличчя сонцю на 10 секунд, потім знову одягніть капелюх на голову і відкрийте очі. Повторювати можна до 30 разів.
  • Мерехтливий горизонт. Знову доведеться надягнути капелюх. Спрямуйте погляд на лінію горизонту, впевнившись, що тінь від головного убору падає на обличчя. Почніть швидко кліпати, поки очі не втомляться. Після цього розслабтесь і прикрийте повіки на деякий час.
  • Одноокий Джо. Закрийте одне око рукою. Другим оком швидко кліпайте, піднімаючи та опускаючи голову. Капелюх при цьому не використовується. Повторіть не менше 5 разів, потім виконайте ту ж саму вправу, прикривши інше око.
  • Пальмінг. Ця вправа розслаблює очі і може проводитись в будь-якому місці та в будь-який час. Потріть долоні, щоб трошки зігріти та покладіть їх на закриті очі, схрестивши пальці на носі. Обличчя поверніть до сонця, однак стежте, щоб світло не проникало через долоні. Затримайтесь в такому положення скільки захочете, доки очі не відпочинуть. Покліпайте повіками під долонями і починайте повільно відсовувати руки, даючи можливість очам звикнути до світла.

Всі ці вправи для очей не займуть більше 10 хвилин, тому не лінуйтесь і виконуйте їх регулярно. За це отримаєте винагороду: очі відпочинуть, а зір з часом покращиться.