Всім відомий факт: через очі ми отримуємо до 80% інформації про навколишній світ. Мова йде про здорову дорослу людину. Так, звичайно, рівень і можливості сприйняття у кожного різні, однак зір можна сміливо назвати найінформативнішим чуттям. Варто зазначити, що без спеціальної підготовки візуальне сприйняття не перевищує 40%, тому тренування зорової пам’яті вважається дуже перспективним напрямком для розвитку розумових здібностей.

 

Якщо прочитаний лише один раз текст буде залишатися в пам’яті на довгі роки, наскільки підвищиться успішність в школі та продуктивність роботи? Скільки часу ви зможете економити на пошуку ключів, гаманця чи документів перед виходом з дому? Список подібних питань можна продовжувати до нескінченності. Думаємо і так всім зрозуміло, що зайнятись розвитком зорової пам’яті однозначно варто.

 

Вправи для дітей повинні бути цікавими та простими. Пропонуємо до вашої уваги декілька ефективних розвиваючих ігр, які можуть використовувати і дорослі на початковому рівні тренувань.

Пошук іграшки

Візьміть 3 коробки або інші ємності. Головна умова – вони повинні бути не прозорими і мати хоч якісь мінімальні відмінності між собою. На очах у дитини покладіть іграшку в одну з трьох ємностей. Після цього заховайте їх або ж спробуйте відволікти увагу дитини на деякий час. Згодом попросіть знайти іграшку. Починати варто з 3 ємностей, 1 іграшки та 5 секунд. Якщо дитина легко справляється з цим завданням, поступово збільшуйте час до 5 хвилин, а потім додайте ще одну іграшку.

Згадати картинки

Приготуйте десяток картинок з зображенням тварин або предметів, які малюк добре знає. Розкладіть перед ним зображення і залиште на 2 хвилини. Після цього зберіть картинки і запитайте, що він бачив. Важливо, щоб картинок було більше 20 і кожного разу, виконуючи вправу, використовувався різний набір з 10 зображень.

Чого не вистачає

Покладіть перед дитиною 5 іграшок або інших добре знайомих предметів. Дайте подивитись на них протягом 20 секунд. Попросіть дитину відвернутись і заховайте одну з п’яти іграшок. Малюк повинен сказати, чого бракує. Ускладнювати завдання можна, збільшуючи кількість іграшок.

В магазинах ви можете знайти готові ігри для розвитку зорової пам’яті дитини. Найбільш відомою і популярною вважається настільна гра «Memory», яка випускається для різних вікових груп. В набір входять пари однакових картинок. Правила прості: перед учасниками розкладають карти зворотнім боком догори. Гравці по черзі перевертають картинки і намагаються знайти пару.

 

Грати разом цікаво, просто, весело і головне — корисно, адже в процесі розвивається зорова пам’ять не тільки дитини, а й батьків.