Відпочинок в лісі або біля водойми – ідеальний варіант проведення вихідних. Якщо ви погоджуєтесь з цим твердженням і не упускаєте жодної можливості вирватись з душного міста на природу, ця стаття вам буде корисна, адже крім безсумнівної користі та безлічі приємних моментів, там очікує ще й небезпека у вигляді різних комах.

 

Мухи, комарі, мошкара, гедзі, бджоли, оси – їх укуси не тільки неприємні самі по собі, але й можуть викликати алергічні реакції з досить серйозними наслідками, такими як утруднення дихання, набряки, погіршення слуху та зору.

 

Одне з найбільш неприємних явищ – укус в око. Це може статись під час ходьби або поїздки на велосипеді. Спочатку здається, що в око просто потрапив пил або якась смітинка, з’являється свербіж та бажання постійно його терти. Найчастіше кусає мошка, яка хоч і маленька за розміром однак може спричинити значне погіршення самопочуття. Спочатку око починає свербіти, сльозитись, з часом воно червоніє, опухає, іноді повністю запливає. Якщо ж у вас є алергія на укуси комах, то цілком можлива поява задишки, запаморочення, болі в області грудей та підвищення температури.

Що робити, якщо комаха вкусила в око?

Після того, як мошка випадково потрапила в око, його відразу хочеться потерти. Цього робити ні в якому разі не можна. Ось рекомендації, які ви повинні пам’ятати:

  • Перше і непорушне правило – не чухати око після укусу. Цим ви можете ще більше погіршити ситуацію.
  • Промийте водою і переконайтесь, що комаха, яка вас вкусила не залишилась на слизовій оболонці.
  • Після цього прийміть по можливості будь-який антигістамінний препарат.
  • Місце укусу для дезінфекції і щоб зменшити свербіж, можна протирати ватною паличкою, яка змочена в содовому розчині або оцеті. При цьому слідкуйте, щоб засіб не потрапив на слизову оболонку, адже це спричинить опік.
  • Від припухлості і набряку добре допомагає сира картопля. Відріжте шматочок і покладіть на закрите око або натріть на терку, загорніть в марлю і прикладайте до місця укусу.
  • Можете скористатись протизапальними очними краплями або мазями, хоча без попередньої консультації з офтальмологом самолікуванням краще не займатись.

Якщо неприємні симптоми з часом не зникають обов’язково зверніться до лікаря. В якості профілактики радимо завжди брати з собою на природу спреї або креми від комах.